W minionym tygodniu odbył się wyjątkowy spacer integracyjny podsumowujący Projekt „Dbamy o dobre, długie życie” – edukacyjna inicjatywa międzypokoleniowa. W wydarzeniu wzięli udział seniorzy z Klubu Senior+ oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Orła Białego w Wałbrzychu, tworząc pełną energii, serdeczności i życzliwości grupę.
Mimo jesiennej, momentami kapryśnej aury, uczestnicy z entuzjazmem wyruszyli na wspólną wędrówkę, której celem był Szyb Tytus – dziś samotna wieża szybowa, niespotykana atrakcja stanowiąca od niemal stu lat dominujący element krajobrazowy wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień. Przy szybie spacerowicze mieli okazję poznać ciekawostki związane z historią wałbrzyskiego górnictwa oraz znaczeniem tego miejsca dla lokalnej społeczności.
Spacer okazał się nie tylko lekcją historii regionu i okazją do poznania cennego dziedzictwa kulturowego Wałbrzycha, lecz również pięknym dowodem na to, jak wiele daje edukacja międzypokoleniowa. Uczniowie i seniorzy chętnie wymieniali się spostrzeżeniami, osobliwościami na temat samego szybu, Starej Piekarni oraz kamienic stojących na trasie od Klubu Senior+ do wieży, wzdłuż ulicy Daszyńskiego.
Podczas spaceru nie zabrakło rozmów, wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji, a sama trasa stała się doskonałą okazją do integracji, a także promowania zdrowego stylu życia. Wspólne zdjęcia, serdeczna atmosfera i poczucie dobrze spędzonego czasu pozostaną jednym z najpiękniejszych wspomnień naszego Projektu. Spacer był symbolicznym podsumowaniem działań realizowanych wspólnie z seniorami i uczniami, potwierdzeniem, że współpraca międzypokoleniowa przynosi realne korzyści – integruje, uczy wzajemnej wrażliwości i zachęca do aktywności.
Gmina Wałbrzych – miasto na prawach powiatu dziękuje wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i ciepłą atmosferę, która towarzyszyła nie tylko podczas spaceru, także przez cały okres realizacji Projektu „Dbamy o dobre, długie życie”.
dops.wroc.pl
Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcejAkcja "Czysty i zielony Wałbrzych" to doskonała okazja, aby połączyć siły i zrobić coś dobrego dla środowiska. W ramach akcji będziemy sprzątać teren miasta oraz sadzić drzewa, wspierając rozwój zielonych przestrzeni.
czytaj więcejOd 2019 r. Bielawa realizuje ofensywę inwestycyjną, która ma stworzyć dobre warunki do szeroko rozumianego rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy oraz poprawiać standard życia jej mieszkańców.
czytaj więcej