Właśnie wystartowały ferie zimowe – wyczekiwany czas relaksu dla dzieci i młodzieży. Na Dolnym Śląsku przerwa od nauki potrwa od 2 do 15 lutego. Ze względu na zwiększone natężenie ruchu na drogach, Policja zintensyfikowała działania kontrolne, dbając o najwyższy standard bezpieczeństwa najmłodszych podróżnych. O sprawdzenie autokaru przed odjazdem mogą wnioskować zarówno rodzice i opiekunowie, jak i kadra pedagogiczna.
Na czym polega policyjna kontrola?
Funkcjonariusze podczas sprawdzania pojazdów skupiają się na kluczowych aspektach bezpieczeństwa:
*Stan techniczny: weryfikacja sprawności układów i obowiązkowego wyposażenia autobusu.
*Kondycja kierowcy: badanie trzeźwości oraz stanu psychofizycznego osoby prowadzącej pojazd.
*Uprawnienia: sprawdzenie kwalifikacji zawodowych oraz wymaganych dokumentów.
*Czas pracy: kontrola przestrzegania norm czasu pracy i odpoczynku kierowców.
Punkt kontroli w naszym powiecie
Dla mieszkańców powiatu świdnickiego wyznaczono stały punkt weryfikacji pojazdów:
Lokalizacja: Świdnica, ul. Esperantystów 14 (Stacja Paliw Orlen)
Pełny ogólnopolski wykaz miejsc kontroli dostępny jest na stronie Komendy Głównej Policji
Jak zgłosić autokar do kontroli?
Zgłoszenia może dokonać każdy rodzic, opiekun prawny, nauczyciel lub wychowawca. Aby uniknąć opóźnień w odjeździe, zaleca się kontakt z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Numery telefonów do zgłoszeń:
47 875 52 00
47 875 58 70
47 875 58 71 (od 6.30 do 8.30)
swiebodzice.pl
Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcejAkcja "Czysty i zielony Wałbrzych" to doskonała okazja, aby połączyć siły i zrobić coś dobrego dla środowiska. W ramach akcji będziemy sprzątać teren miasta oraz sadzić drzewa, wspierając rozwój zielonych przestrzeni.
czytaj więcejOd 2019 r. Bielawa realizuje ofensywę inwestycyjną, która ma stworzyć dobre warunki do szeroko rozumianego rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy oraz poprawiać standard życia jej mieszkańców.
czytaj więcej