Do piątku w Centrum Aktywnego Wypoczynku AQUA ZDRÓJ w Wałbrzychu działa Mobilny Punkt Konsultacyjny „Trzymamy Cię!” – bezpieczna, otwarta przestrzeń, w której bezpłatnie dyżurują specjaliści gotowi do rozmowy i pomocy osobom doświadczającym trudnych emocji czy kryzysów psychicznych. To miejsce bez ocen, bez formalności i bez konieczności wcześniejszego zapisu.
Każde takie działanie realnie zwiększa szansę, że informacja dotrze do osób, które w tej chwili nie wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy.
Mobilny Punkt Konsultacyjny jest elementem kampanii społecznej „Trzymamy Cię!”, dofinansowanej ze środków Fundacji Księżnej Daisy von Pless, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w kryzysie psychicznym.
Więcej informacji o kampanii: mops.walbrzych.pl/pl/kampania-trzymamy-cie
30minut.pl
Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcejAkcja "Czysty i zielony Wałbrzych" to doskonała okazja, aby połączyć siły i zrobić coś dobrego dla środowiska. W ramach akcji będziemy sprzątać teren miasta oraz sadzić drzewa, wspierając rozwój zielonych przestrzeni.
czytaj więcejOd 2019 r. Bielawa realizuje ofensywę inwestycyjną, która ma stworzyć dobre warunki do szeroko rozumianego rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy oraz poprawiać standard życia jej mieszkańców.
czytaj więcej