Dnia 17 czerwca 2011r. w Wałbrzychu na Zamku Książ, w godz. 11.00-14.00 odbędzie się XI Wałbrzyska Konferencja Kardiologiczna.
Zaprasza na nią Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, Oddział Wrocławski.
Tytuł Konferencji: "Postępy w leczeniu najważniejszych chorób serca. Zalecenia Eurpoejskiego Towarzystwa Kardiologicznego".
Program Konferencji:
1. Godz. 11.00- Otwarcie konferencji (dr n. med. Roman Szełemej Zastępca dyrektora ds. Lecznictwa, Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu)
2. Godz. 11.05- 11.35. Leczenie farmakologiczne OZW z uwzględnieniem leczenia przeciwpłytkowego i przeciwzakrzepowego ( prof. dr hab. n. med. Andrzej Budaj, Kierownik Kliniki Kardiologii, zpital Grochowski, Warszawa)
3. Godz. 11.35.12.05 Leczenie inwazyjne OZW dziś i jutro ( dr hab. n. med. Arkadiusz Derkacz, katedra i Klinika Chorób Wewnetrznych, Zawodowych i Nadcisnienie tętniczego we Wrocławiu)
4. Godz. 12.05- 12.35 Rewaskularyzacja Chirurgiczna w świetle aktualnych standardów Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (prof. dr hab. n. med Wojciech Kustrzycki, Kierownik Kliniki Chirurgi Serca AM we wrocławiu)
5. Godz. 12.35- 13.05 Leczenie migotania przedsionków- rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (prof. dr hab. n. med. Piotr Ponikowski, Klinika kardiologii, Szpital Wojskowy we Wrocławiu, Konsultant Wojewódzi w dziale kardiologii)
6. 13.05- 13.35 Zabiegi chirurgiczne u pacjentów kardiologicznych- standardy Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ( dr n. med. Roman Szełemej, Ośrodek Kardiologii Interwencyjnej, specjalistyczny Szpital im. dra A. sokołowskiego w Wałbrzychu)
7. 13.35 Dyskusja
8. 14.00 Lunch
źródło: zdrowie.walbrzych.pl
W dzisiejszych czasach, gdy życie staje się coraz bardziej intensywne, a tempo codziennych obowiązków nieustannie rośnie, często w głowach wielu osób, których rodzice z roku na rok stają się coraz mniej samodzielni, pojawia się pytanie, jak zapewnić im odpowiednią opiekę, aby nie czuli się pozostawieni samym sobie.
Z troski o komfort i bezpieczeństwo bliskich często poszukujemy alternatyw, które pozwolą zapewnić starszym osobom godne życie, pełne szacunku i ciepła, kiedy my - zapracowani, zajęci pracą i rodziną, często sami nie w pełni zdrowia i sił, nie możemy zamieszkać z rodzicami i zapewnić im wystarczającej opieki, uwagi i czasu. Coraz częściej mówi się o domach opieki, które wbrew obiegowym opiniom, nie są miejscami odizolowanymi od życia, lecz przestrzeniami, gdzie seniorzy mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności. Takie ośrodki oferują opiekę medyczną, bogatą ofertę zajęć rehabilitacyjnych, towarzyskich, a także przestrzeń do rozwoju osobistego.
Warto więc zastanowić się, jakie rozwiązania będą najlepsze dla naszych bliskich, aby mogli cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem w okresie "Jesieni Życia".
W naszym regionie jednym z miejsc łączących nowoczesne podejście do opieki z domową atmosferą, jest Dom Seniora JANTAR.
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Zdrowie dla Regionu pt. „Wiele dróg, jeden cel - zdrowie”, która odbędzie się 8-9 maja br. w formule online.
czytaj więcej8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcejZapraszamy do Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Ozimska 72A na konsultacje i badania wzroku z okazji Dnia Kobiet w piątek 7 marca 2025 r. w godzinach 10.00-14.00.
Schorzenie narządu wzroku w ostatnich czasach jest chorobą cywilizacyjną. Pracujemy dużo przy komputerze, oglądamy telewizję, przebywamy długi czas przy sztucznym oświetleniu. Wszystkie te czynniki powodują, że nasz wzrok pogarsza się.