sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Bezpłatne badania mammograficzne w Wałbrzychu
2009-07-08 08:17

W Wałbrzychu bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne dla kobiet wykonuje Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu - tel. 074 64-89-670.
- Badania mammograficzne dla kobiet między 50 a 69 rokiem życia - finansowane są ze środków Narodowego Fundusz Zdrowia - z badania może skorzystać każda kobieta w tym przedziale wiekowym po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, w rejestracji - można umówić się telefonicznie.
- Badania mammograficzne dla kobiet od 40 do 49 roku życia oraz powyżej 70 roku życia finansowane są ze środków budżetowych Gminy Wałbrzych - liczba badania jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).


Ponadto Gmina Wałbrzych sfinansuje działania edukacyjne dla dziewcząt z wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych, które realizowane będą bezpośrednio w szkołach przez Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia „Pro Femina” w Wałbrzychu. W szczególności zostaną przeprowadzone: pogadanki i wykłady na temat nowotworów piersi u kobiet, mające na celu podniesienie świadomości dziewcząt w walce z rakiem piersi, oraz nauka samobadania piersi a w szczególnych uzasadnionych przypadkach dziewczętom zostanie wykonane bezpłatne badanie ultrasonograficzne.

 

Źródło: um.walbrzych.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: