sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rowerowe Świebodzice
2010-09-23 14:43

Dwu lub trzykołowe, górale albo wyścigówki, damki i rowerki dziecięce - jednym słowem jednoślady opanowały dziś, w środę 22 września, świebodzicki Rynek. Spora część mieszkańców naszego miasta w dniu bez samochodu przesiadła się na rowery - i bardzo dobrze, bo dzięki temu nasz Happening Rowerowy udał się na szóstkę.
Punktualnie o godz. 11. spod ratusza wyruszył rowerowy, barwny peleton. Wszyscy uczestnicy przejazdu zostali wyposażeni przez organizatora czyli Urząd Miejski, w kamizelki odblaskowe z nazwą imprezy. Pilotowani przez policję przejechali ulicami miasta, spowalniając ruch kołowy i przypominając wszystkim kierowcom, że na dwóch kółkach też można wygodnie przemieszczać się po mieście.


Meta była oczywiście także pod ratuszem, gdzie oficjalnie przywitał wszystkich uczestników zastępca burmistrza miasta, Zbigniew Opaliński. Wiceburmistrz obowiązkowo stawił się do pracy na rowerze, zresztą na dwóch kółkach przybyli także i niektórzy radni - jak np. przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska Rady Miejskiej Zdzisław Pantal czy szef Miejskiego Ośrodka Zdrowia Adrian Szewczyk.
- Życzę wam dobrej zabawy i zachęcam, żeby jak najczęściej jeździć na rowerze - bo to zdrowo a przy okazji ogromna frajda - powiedział wiceburmistrz Opaliński podczas rozpoczęcia Happeningu.
Na placu przed ratuszem rozpoczęło się mnóstwo zabaw dla najmłodszych i nieco starszych. Był konkurs plastyczny, układanie piramidy z papieru toaletowego, zdobienie rowerów czy slalom rowerowy, w którym jako pierwsi wystartowali burmistrzowie. Akurat w momencie rozpoczęcia tej konkurencji do Świebodzic dotarł z Wrocławia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. I niemal z marszu przesiadł się na rower, startując jako pierwszy. Z omijaniem palików zmierzyli się także obaj zastępcy: Zbigniew Opaliński i Ireneusz Zyska. Młodzież i dzieci głośno dopingowały samorządowców.

 

Najmłodszych uczestników happeningu zabawiały spacerujące po placu maskotki: można sobie było zrobić zdjęcie z Komisarzem Lwem, sympatycznym zielonym słoniem czy maskotką miasta - sówką Świebodką. Wszyscy byli częstowani słodkościami, a rowerzyści mogli także bezpłatnie oznakować swój rower. Robili to policjanci ze świdnickiej drogówki.
Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji sprawiły, że mieszkańcy miasta bawili się wyśmienicie. Happening w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zorganizował Urząd Miejski w Świebodzicach.źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: