sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zdrowy styl życia trafił do świata mody
2009-07-10 11:49

Jeszcze kilkanaście lat temu większość z nas traktowała zdrowie dość swobodnie. Palenie możliwe było niemal we wszystkich miejscach publicznych, a odwiedzenie masażysty, czy regularne wizyty w salonie piękności traktowano jak nieszkodliwe dziwactwo. Dziś o zdrowiu mówi się i pisze dużo.
Zdrowy styl życia jako trend radzi sobie świetnie i staje się coraz popularniejszy. Nic dziwne-go, że trafił również do świata mody. Producenci ubrań tworzą coraz to nowe kreacje, które kuszą nie tylko świetnym wyglądem, ale także prozdrowotnymi zastosowaniami.


Znakomitym przykładem może być garnitur Protect3 firmy Digel, który chroni m.in. przed promieniowaniem telefonu komórkowego. Kieszeń marynarki wykonana została z materiału pochłaniającego od 60 do 80 procent fal krótkich nie obniżając przy tym jakości połączenia. Miłośników zdrowej mody zachwyci także kolekcja dzianin wykonanych z nowatorskiej mie-szanki jedwabiu i bawełny z… bambusem, którą stworzyła firma Pelo. Dzięki włóknom bam-busowym można zapomnieć o dyskomforcie w gorące letnie dni. Powietrze i wilgoć mają swobodny przepływ przez dzianinę, dzięki temu skóra oddycha swobodnie nawet w czasie upałów. Włókna z domieszką bambusa doskonale chronią również przed bakteriami.

 

Dbają o nas także producenci surowców do produkcji odzieży (zwłaszcza sportowych kurtek i spodni). Np. Tenara – surowiec produkowany przez firmę Amann to nowoczesna nić, ale tak-że specjalny materiał, z którego szyje się odzież, która ma oddychać, być odporna na wszelkie opady atmosferyczne i wiatr, a jednocześnie zapewniać odpowiednią wymianę ciepła z oto-czeniem. Szkodliwe promieniowanie telefonów komórkowych, bakterie, zgubne dla zdrowia zmiany temperatur, szkodliwe działanie wilgoci – temu wszystkiemu można zaradzić wybie-rając odpowiednie ubrania. Jeśli ten trend będzie się rozwijał to, kto wie, może kiedyś w ap-tekach obok nowoczesnych kremów będzie można kupić kurtkę lub garnitur.

 

(prm) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: