Co to są implanty?
Implanty zębów zwane też tytanowymi wszczepami śródkostnymi.utracone najczęściej z powodu urazów, próchnicy lub paradontozy. Dentystyczne implanty wkręcane w kość w odpowiednim znieczuleniu stają się nowoczesną i trwałą formą odbudowy protetycznej, na której można wykonać bardzo estetyczne porcelanowe korony lub mosty, a w dodatku nie powodują uszkodzeń zębów sąsiednich (szlifowania). Implanty zębów mogą też służyć do lepszej stabilizacji ruchomych protez zębowych za pomocą zatrzasków kulkowych. Wysoki odsetek udanych zabiegów powoduje, że implanty mają coraz większe zainteresowanie u pacjentów.
W stomatologii jest to element zastępujący korzeń własnego zęba, pozwala uzupełnić brakujący ząb bez uszkodzenia zębów sąsiednich (szlifowania ). Wprowadzony chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego, pozwala na wykonanie stałego uzupełnienia protetycznego – korony, mostu bądź pełnej rekonstrukcji zgryzu w przypadkach, kiedy nie mamy już ani jednego własnego zęba.
Implanty, czyli wszczepy, robi się głównie z tytanu lub jego stopów, gdyż metal ten bez problemu zrasta się z naturalną kością. Podobne właściwości mają wszczepy wykonane z materiałów ceramicznych. Taki proces zrastania nosi nazwę osteointegracji.
Przypomina wyglądem niewielką śrubkę o średnicy ok. 3 – 4 mm i długości od 7 do 21 mm, “pustą” w środku, a nagwintowaną również od wewnątrz. Ów wewnętrzny gwint służy do umocowania protetyki.
Implanty stosuje się, by uzupełnić dziurę po utraconym zębie. Są one szczególnie wygodne dla pacjentów, którzy nie mają w ogóle zębów, gdyż na implantach można zainstalować protezę. Tak zamocowana proteza nie przesuwa się ani nie wypada, w przeciwieństwie do protez, które na szczęce trzymają się głównie dzięki sile przyssania.
Sztuczny korzeń zęba to po prostu tytanowy implant w kształcie kołka. Wsadza się go w kość w miejsce utraconego zęba. W przypadku zakładania implantu tuż po ekstrakcji zęba nie wkłada się go w kość dokładnie w miejscu po naturalnym korzeniu, bo wówczas umocowanie jest niezbyt pewne i rośnie ryzyko, że implant się nie przyjmie albo wywiąże się infekcja. Następnie błonę śluzową zaszywa się i czeka od kilku miesięcy do pół roku. Kiedy implant już się zrośnie z kością, główkę kołka odkrywa się i wkręca się w nią specjalne łączniki, na których można potem zamocować koronę zęba albo most. Szanse, że implant się przyjmie sięgają 95 %, więc jeśli zdecydujemy się na implanty Wrocław dostarcza nam pełen szereg usług w zakresie implanotologii na obszarze dolnego śląska, a także całej Polski.
Implanty stosuje się, by uzupełnić dziurę po utraconym zębie. Są one szczególnie wygodne dla pacjentów, którzy nie mają w ogóle zębów, gdyż na implantach można zainstalować protezę. Tak zamocowana proteza nie przesuwa się ani nie wypada, w przeciwieństwie do protez, które na szczęce trzymają się głównie dzięki sile przyssania.
Tytanowe implanty są dość trwałe. Powinny wytrzymać kilkanaście lat. Jednak co jakiś czas powinniśmy zgłaszać się do gabinetu stomatologicznego w celu dokręcenia ich.
Nasi kochani ultrasi i nocni maratończycy! W ramach przygotowań do startu w 34. Sudeckiej 100 razem z Grupą Biegową Dzikowiec gorąco zapraszamy na otwarty trening NOWĄ trasą Nocnego Maratonu Górskiego (42 km), który startuje podczas setki.
czytaj więcejWysłużona "Bacówka" przeszła do historii. W jej miejsce powstała nowa dyżurka - nowoczesna stacja ratunkowa GOPR, która mieści się przy ul. Olimpijskiej, w pobliżu wejścia na czerwony szlak prowadzący do Kotła Łomniczki.
czytaj więcejW niedzielę 5 marca br. odbędzie się głuszycka edycja wydarzenia „Tropem wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Jest to impreza łącząca miłośników historii i aktywnego wypoczynku zarazem - a więc biegaczy, chodziarzy, spacerowiczów. To będzie już jedenasty raz w Polse!
czytaj więcejW dniu 4 marca odbędzie się ciekawe spotkanie w tematyce dbałości o zdrowie - "Productiviti & Health". Na spotkanie zaprasza Młodzieżowa Rada Dzierżoniowa oraz Fitness Club Piękni i Zdrowi. Wydarzenie kierowane jest zarówno do młodych, jak i starszych mieszkańców, którzy chcą rozpocząc przygodę "nowego", zdrowego życia.
czytaj więcejPo raz kolejny już w historii wydarzenia, jego Patronem Honorowym został Starosta Powiatu Wałbrzyskiego - Krzysztof Kwiatkowski. Nie lada osiągnięciem jest także zdobycie Patronatu Honorowego Cezarego Przybylskiego - Marszałka Województwa Dolnośląskiego!
czytaj więcej