sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Szpitalna inwestycja
2009-02-06 12:17

Nowa inwestycja szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Do istniejącego budynku zostaną dobudowane dwa piętra, gdzie powstaną oddziały onkologii i chirurgii onkologicznej.
Specjalistyczny Szpital im Sokołowskiego w Wałbrzychu rozpoczął kolejną poważną inwestycję, której wynikiem ma być rozbudowa oddziału onkologicznego. W tym celu rozpoczęto prace nad stworzeniem dodatkowych pięter, w których miałoby się mieścić centrum walki z nowotworami.
 


- Dzięki temu przedsięwzięciu w naszym szpitalu będzie można objąć leczeniem 60 osób. To są bardzo oczekiwane łóżka - mówi dyrektor Roman Szełemej.
Koszt całej inwestycji szacowany jest na około 6 milionów złotych, a dzięki inwestycji szpital zyska 60 nowych łóżek w pokojach dostosowanych do standardów ministerstwa zdrowia, oraz wymogów unijnych. Budowa przedsięwzięcia zająć ma pół roku.
Szpital im. Sokołowskego rozwija się bardzo prężnie. Niedawno zakupiona został specjalistyczna aparatura, otwarto również ośrodek radioterapii, który sprawi, że pacjenci nie będą musieli dojeżdżać do Wrocławia. Wkrótce ukończone zostanie również całodobowe lądowisko dla helikopterów.

 

(JS) / 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: