sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Centrum Rehabilitacji Społecznej w Świebodzicach
2009-04-02 08:57

Centrum Rehabilitacji Społecznej znalazło się na liście podstawowej zadań w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji. Przesunięciu tego zadania z listy rezerwowej zaakceptowali radni na piątkowej sesji Rady Miejskiej.
Inwestycja awansowała na listę priorytetową, gdyż - jak uzasadniał burmistrz Bogdan Kożuchowicz - jest w pełni przygotowana pod względem dokumentacyjnym, ma także wydane pozwolenie na budowę co w razie zakwalifikowania zadania pozwoli na jego szybkie uruchomienie.
 


Centrum to miejsce, w którym odbywać się będzie zarówno rehabilitacja medyczna - której obecnie w mieście bardzo brakuje - jak i szeroko rozumiana integracja społeczna osób niepełnosprawnych, starszych, samotnych. Świebodzice mają przygotowany budynek na ten cel - to przekazany przez powiat dawny komisariat policji przy ul. Parkowej. Wartość tej inwestycji to blisko 3 mln złotych, Świebodzice chcą się ubiegać o dofinansowanie w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości 1,9 mln złotych.
LPR-y są podstawowym dokumentem do ubiegania się o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Nabór programów ma zostać ogłoszony w czerwcu. Świebodzice będą się ubiegać o dofinansowanie w sumie 8 inwestycji w ramach listy podstawowej. Są to:
- rewitalizacja parku miejskiego
- rewitalizacja obszaru Piaskowa/Młynarska
- budowa placu wystawowo-warsztatowego przy Miejskim Domu Kultury
- poprawa bezpieczeństwa ciągu pieszego łączącego ul. Prusa i Krasickiego
- Centrum Rehabilitacji Społecznej
- adaptacja budynku po dawnym pogotowiu na cele mieszkaniowe (Al. Lipowe)
- rewitalizacja budynków wokół Rynku
- rekonstrukcja zabytkowych murów obronnych wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Piłsudskieg.

 

Na liście rezerwowej znalazły się remonty czterech budynków w Rynku.



Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzica

 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: