sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wiosenne Sympozjum Kardiologiczne
2009-03-09 16:21

Dzięki inicjatywie Prof. dr hab. Walentyny Mazurek, Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii i dr n. med. Romana Szełemeja, Dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu 27 lutego 2009 r. w przepięknych, tajemniczych wnętrzach Zamku Książ zorganizowane zostało Wiosenne Sympozjum Kardiologiczne. Tematyka spotkania skierowana do lekarzy kardiologów dotyczyła „Możliwości i wyzwań kardiologii interwencyjnej XXI wieku”. Inspiracją do zorganizowania sympozjum w tym terminie było wzbogacenie pracowni hemodynamiki w Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego o najnowocześniejszy sprzęt do badań śródnaczyniowych tzw. IVUS. Prelegenci sympozjum to wybitne osobowości posiadający duże doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie. Spotkanie rozpoczął dr hab. med. Leszek Bryniarski z I Kliniki Kardiologii i Nadciśnienia Tętniczego, Instytutu Kardiologii Collegium Medicum w Krakowie wykładem pt. „IVUS – praktyczne korzyści z wykorzystania nowoczesnej technologii w codziennej praktyce pracowni hemodynamiki”.


O „Zastosowaniach ultrasonografii wewnątrznaczyniowej w praktyce” w niezwykle ciekawy sposób opowiedział dr n. med. Marcin Protasiewicz z Katedry i Kliniki Kardiologii Akademii Medycznej we Wrocławiu przedstawiając jednocześnie wiele przykładów klinicznych. Kolejny prelegent – dr n. med. Arkadiusz Derkacz z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego Akademii Medycznej we Wrocławiu omówił „Zastosowanie niskoenergetycznego promieniowania laserowego w prewencji nawrotu zwężenia po zabiegu angioplastyki wieńcowej”. Część szkoleniowo-naukową sympozjum zakończył wykład dr n. med. Romana Szełemeja, który przedstawił „Modele systemu opieki kardiologicznej – czy więcej znaczy lepiej?”. Po interesującej dyskusji i wymianie doświadczeń organizatorzy zaprosili uczestników sympozjum na poczęstunek podczas którego wyrażano nadzieję na więcej tak niezwykle wartościowych merytorycznie spotkań. Kolejne spotkanie lekarzy kardiologów już w maju także w Zamku Książ.

 

Źródło: zdrowie.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: