sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nowoczesna rehabilitacja kardiologiczna w Jedlinie-Zdroju
2009-01-26 14:59

Nowy szpital rehabilitacji kardiologicznej w Jedlinie-Zdroju przyjął w styczniu pierwszych pacjentów. "Uzdrowisko Szczawno - Jedlina" S.A. uruchomiło oddział wczesnej rehabilitacji kardiologicznej w Uzdrowiskowym Wielospecjalistycznym Szpitalu Rehabilitacyjnym - Szpital Rehabilitacji Kardiologicznej "Teresa" w Jedlinie - Zdroju. Jest to jeden z najnowocześniejszych szpitali uzdrowiskowych w kraju, do którego przyjmowani są pacjenci bezpośrednio po tzw. ostrych incydentach sercowych i operacjach kardiochirurgicznych. Placówka została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, podobnie jak najlepsze specjalistyczne oddziały kardiologii inwazyjnej w kraju. Szpital został zbudowany na bazie dawnego sanatorium "Teresa" w centrum Jedliny - Zdroju.
 


Warunki, w których mieszkać będą pacjenci, można śmiało porównać ze standardami najlepszych hoteli. Nowy obiekt spełnia, z dużym zapasem, wszelkie najostrzejsze normy i wymagania nie tylko w skali kraju, ale także Unii Europejskiej. - Kadra medyczna jest nie tylko wysoko wykwalifikowana w sposób bardzo różnorodny. W takim szpitalu potrzebni są nie tylko specjaliści z kardiologii, ale także neurologii czy schorzeń narządu ruchu. Do nowego oddziału rehabilitacji kardiologicznej przyjmować będziemy pacjentów w ramach kontynuacji leczenia ze skierowaniami lekarskimi z oddziałów: kardiologicznego, kardiochirurgicznego, chorób wewnętrznych, pediatrycznego oraz ze skierowaniami od lekarzy poradni kardiologicznej lub lekarzy poradni rehabilitacyjnej - dodaje dr Bogusław Stokłosa, członek zarządu ds. lecznictwa "Uzdrowiska Szczawno - Jedlina" S.A.


Źródło: (AWS) / 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: