sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Uroczyste zakończenie projektu "Wiesz więcej, żyjesz lepiej”
2010-12-19 20:16

Spotykali się przez kilka miesięcy, więc nic dziwnego, że zaprzyjaźnili się, zżyli ze sobą. Dziś niektóre panie odwiedzają się w domach. A wszyscy zgodnie twierdzą, że strasznie im brakuje warsztatów. I pytają, kiedy będą następne.
Dziesiątka Świebodziczan - osiem pań i dwóch panów - właśnie ukończyła serię szkoleń w ramach projektu unijnego "Wiesz więcej, żyjesz lepiej", prowadzonego przez świebodzicki Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt polegał na cyklu szkoleń i warsztatów, przygotowujących osoby do aktywnego poszukiwania pracy. W okresie od 26.04.2010r. do 02.11.2010r. kursanci wzięli udział w kursie "Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych + minimum sanitarne" oraz w szkoleniach w zakresie wsparcia specjalistycznego zawierającego spotkania indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym, psychologiem i specjalistą w zakresie komunikacji interpersonalnej. I jak się okazuje, to właśnie z tej części "psychologicznej" uczestnicy są najbardziej zadowoleni.


- Warsztaty nauczyły nas innego myślenia o sobie - mówi pani Marta, jedna z kursantek. - Zrozumienia, że trzeba w siebie uwierzyć i stanąć z podniesionym czołem przed pracodawcą. Po prostu - znać swoją wartość jako człowieka i pracownika.
Panie nabrały większej pewności siebie - pani Iwona zaczęła zakładać spódnice i częściej się uśmiechać, a pani Iza już się zapisała na bukieciarstwo. Pani Agnieszka w poniedziałek idzie na rozmowę o pracę. Tryskające energią, uśmiechnięte, otwarte na innych - tak wyglądają te kobiety po szkoleniu. Dwóch panów, którzy uczestniczyli w warsztatach, też nabrało wiary w siebie i w to, że uda się znaleźć pracę.

 

- Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobyliście sprawią, że będziecie teraz zupełnie inaczej postrzegani przez potencjalnego pracodawcę. Trzymam kciuki i powiem tylko, że w przyszłym roku przygotowujemy następne szkolenie. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów, ale jeśli ruszy ten projekt, spróbujemy powołać do życia działalność gospodarczą, w której uczestnicy projektu znajdą zatrudnienie - zapowiedziała Izabela Siekierzyńska, szefowa świebodzickiego OPS na uroczystym potkaniu zamykającym projekt. Odbyło się w piątek, 17 grudnia - podczas spotkania wszyscy uczestnicy dostali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Wręczał je m. in. zastępca burmistrza miasta Zbigniew Opaliński.
- Wiele osób, które uczestniczyło w poprzednich edycjach projektu ma dziś pracę, wierzę, że i państwo ją znajdziecie, tego wam życzę z całego serca - mówił.

 

W spotkaniu wzięła też udział przedstawicielka firmy Szkoleniowo-Doradczej Anna Szywała, pani Anna Skrzypacz, która koordynowała zajęcia ze specjalistami. - Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się nie raz.
Projekt "Wiesz więcej, żyjesz lepiej" współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej.

źródło: swiebodzice.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: