sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Bat na piratów drogowych
2008-09-05 14:33

Koniec bezkarnego przekraczania prędkości, zapowiadają władze miasta. Biada piratom drogowym w Wałbrzychu. Kaskaderskie popisy na ulicach będą dokumentowane przez nowo zakupiony fotoradar dla Straży Miejskiej w Wałbrzychu. - Uważajcie przejeżdżając przez Wałbrzych, bo możecie spotkać się z tym, że po przekroczeniu dozwolonej prędkości za kilka dni otrzymacie zdjęcie i wezwanie do zapłacenia mandatu - przestrzega zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu, Kazimierz Nowak. Urządzenie kosztowało prawie 240 tysięcy złotych, ale prezydent Piotr Kruczkowski uważa, że w dobie mrożących krew w żyłach wypadków drogowych, jest ono po prostu niezbędne. - Cel, który chcemy osiągnąć, to jest zdyscyplinowanie kierowców, wręcz zmuszenie ich do tego, by przestrzegali przepisy ruchu drogowego - wyjaśnia prezydent. W wrześniu urządzenie będzie wykorzystywane głównie w okolicach szkół, by zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Wcześniejsze badania wykazały, że kierowcy za nic mają ograniczenia prędkości w tych miejscach. Trafi również na osiedlowe uliczki, zwłaszcza te świeżo wyremontowane.


- Mamy sygnały, ze kierowcy tam szaleją, ludzie domagają się instalowania spowalniaczy. Nie po to odnawialiśmy nawierzchnie, żeby teraz budować tam garby. Kierowcy muszą się dostosować do znaków - mówi Piotr Kruczkowski. Kupiony fotoradar może pracować całą dobę, w dowolnych warunkach atmosferycznych. Piratom drogowym nie pomogą antyradary, bo fotoradar dokona pomiaru, zanim zostanie wykryty. W ciągu sekundy może wykonać dwa zdjęcia, na których dobrze jest widoczna twarz kierowcy oraz tablica rejestracyjna auta. Nie ma też co liczyć na to, że Straż Miejska w Wałbrzychu nie będzie miała czasu na obróbkę zdjęć i korespondencję z kierowcami popełniającymi wykroczenia. Specjalnie do obsługi fotoradaru w Straży Miejskiej w Wałbrzychu utworzono cztery nowe etaty.

 

Źródło: Szela / 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: