Przy szpitalu Sokołowskiego w Wałbrzychu mogą lądować śmigłowce sanitarne. Wagę powstania lądowiska docenił wiceminister zdrowia Jakub Szulc, który wziął udział w uroczystości otwarcia.
- Dolny Śląsk jest prekursorem medycyny ratunkowej. Lądowiska są niezbędnym uzupełnieniem tych działań. Obecność miejsca do lądowania helikopterów ratunkowych, to z pewnością szansa na ocalenie niejednego życia. Lądowisko przy oddziale ratunkowym powinno być standardem i do tego dążymy – mówił podczas uroczystości minister Szulc.
Wałbrzyskie lądowisko spełnia najważniejsze standardy medycyny ratunkowej. W razie potrzeby, śmigłowiec będzie mógł na nim usiąść także w nocy.
- Przygotowana jest specjalistyczna instalacja oświetleniowa z systemem lamp dolotowych – wyjaśnia dyrektor szpitala, Roman Szełemej.
Niewinnie wyglądający płaski kawałek terenu tuż za szpitalem, to było prawdziwe wyzwanie inżynierskie. Lądowisko wymagało precyzyjnej niwelacji , zbudowania dróg dojazdowych, odwodnienia oraz specjalnie oznaczonej płyty do lądowania. Inwestycja kosztowała około 2 mln zł. Szpital otwierał lądowisko jako dumny posiadacz Certyfikatu Akredytacji, czyli potwierdzenia najwyższej jakości usług. Dokument jest przyznawany przez wyspecjalizowaną agencję rządową, po skrupulatnym sprawdzeniu pracy wszystkich działów lecznicy.
- Niewiele szpitali w Polsce może się pochwalić takim certyfikatem – mówi dyrektor Roman Szełemej.
Certyfikat Akredytacji stanowi swoisty dowód, że wszelkie procedury, czy to dotyczące diagnozowania, leczenia czy pobytu w szpitalu, spełniają najbardziej wyśrubowane normy europejskie. Szpital w Wałbrzychu, po połączeniu w jeden organizm jest jednym z największych w Polsce. Dysponuje 600-set łóżkami, a liczba pracowników przekracza 1250 osób.
- Najważniejsze przesłanie i korzyść z certyfikatu jest taka, że pacjent może się u nas czuć absolutnie bezpiecznie – dodaje dyrektor.
Szela / 30minut
W dzisiejszych czasach, gdy życie staje się coraz bardziej intensywne, a tempo codziennych obowiązków nieustannie rośnie, często w głowach wielu osób, których rodzice z roku na rok stają się coraz mniej samodzielni, pojawia się pytanie, jak zapewnić im odpowiednią opiekę, aby nie czuli się pozostawieni samym sobie.
Z troski o komfort i bezpieczeństwo bliskich często poszukujemy alternatyw, które pozwolą zapewnić starszym osobom godne życie, pełne szacunku i ciepła, kiedy my - zapracowani, zajęci pracą i rodziną, często sami nie w pełni zdrowia i sił, nie możemy zamieszkać z rodzicami i zapewnić im wystarczającej opieki, uwagi i czasu. Coraz częściej mówi się o domach opieki, które wbrew obiegowym opiniom, nie są miejscami odizolowanymi od życia, lecz przestrzeniami, gdzie seniorzy mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności. Takie ośrodki oferują opiekę medyczną, bogatą ofertę zajęć rehabilitacyjnych, towarzyskich, a także przestrzeń do rozwoju osobistego.
Warto więc zastanowić się, jakie rozwiązania będą najlepsze dla naszych bliskich, aby mogli cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem w okresie "Jesieni Życia".
W naszym regionie jednym z miejsc łączących nowoczesne podejście do opieki z domową atmosferą, jest Dom Seniora JANTAR.
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Zdrowie dla Regionu pt. „Wiele dróg, jeden cel - zdrowie”, która odbędzie się 8-9 maja br. w formule online.
czytaj więcej8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcejZapraszamy do Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Ozimska 72A na konsultacje i badania wzroku z okazji Dnia Kobiet w piątek 7 marca 2025 r. w godzinach 10.00-14.00.
Schorzenie narządu wzroku w ostatnich czasach jest chorobą cywilizacyjną. Pracujemy dużo przy komputerze, oglądamy telewizję, przebywamy długi czas przy sztucznym oświetleniu. Wszystkie te czynniki powodują, że nasz wzrok pogarsza się.