sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Akcja "Stare leki zanieś do Apteki" w Wałbrzychu
2009-02-25 09:10

Urząd Miejski w Wałbrzychu już od 2007r. prowadzi akcję pn. "Stare leki zanieś do Apteki”, której celem jest edukacja oraz promowanie selektywnej zbiórki odpadów, w tym przypadku – przeterminowanych leków. Pojemniki do zbiórki leków, tzw. „konfiskatory” zdążyły już wpisać się w wizerunek aptek uczestniczących w akcji.
W każdym gospodarstwie domowym znajdują się niepotrzebne lekarstwa. Warto więc zrobić przegląd domowych apteczek i odłożyć na bok leki, które nie będą nam już potrzebne. Przeterminowane leki to odpady niebezpieczne, które mogą stanowić zagrożenia dla zdrowia ludzi, a wyrzucone do „domowych śmieci” stanowią także poważne zagrożenia dla środowiska. Dlatego też niepotrzebne lub przeterminowane leki z domowych apteczek zanieśmy do jednej z aptek uczestniczących w zbiórce. Tam znajduje się specjalny pojemnik, do którego można wrzucać lekarstwa. Jest to gwarancją, że zostaną one unieszkodliwione w bezpieczny sposób.


Niech to będzie nasz wkład w ochronę środowiska!
Do pojemników można wrzucać leki w postaci tabletek, drażetek, ampułek, maści, proszków, syropów, oraz krople i roztwory zamknięte w szczelnych opakowaniach.
Do pojemników nie należy wrzucać aerozoli, używanych igieł i strzykawek oraz termometrów, gdyż nie zabezpieczone stanowią zagrożenie dla osób zajmujących się transportem odpadów.

 

Wykaz aptek uczestniczących w zbiórce:
Apteka AGAWA, Rynek 3-4, Wałbrzych
Apteka Dr MAX, ul. Długa 4b, Wałbrzych
Apteka AQUA, Al. Wyzwolenia 4, Wałbrzych
Apteka DJPL, ul. Graniczna 2, Wałbrzych
Apteka FAMILIJNA, ul. Gen. Andersa 152, Wałbrzych
Apteka FARMACJA, ul. Główna 7, Wałbrzych
Apteka KASZTEKLAŃSKA, ul. Kasztelańska 1, Wałbrzych
Apteka LWOWSKA, ul. Grodzka 75c, Wałbrzych
Apteka NA ROZDROŻU, ul. 1 Maja 18, Wałbrzych
Apteka PANACEUM, ul. Niepodległości 110, Wałbrzych
Apteka POD ESKULAPEM, ul. Dmowskiego 2, Wałbrzych
Apteka POD WIEŻOWCEM, ul. Hirszfelda 2, Wałbrzych
Apteka POLONEZ, Al. Wyzwolenia 1-3, Wałbrzych
Apteka SENATORSKA, ul. Senatorska 19b, Wałbrzych
Apteka WIKTORIAŃSKA, ul. Piłsudskiego 45, Wałbrzych

 

Źródło: um.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: