sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zasłużony profesor
2008-09-19 11:21

Podczas wrześniowej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie nadania tytułu "Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha" prof. dr hab. n. med. Sławomirowi Suchockiemu. Sławomir Suchocki jest profesorem nadzwyczajnym oraz specjalistą ginekologii i położnictwa, cieszącym się wielkim autorytetem wśród lekarzy naszego miasta, Dolnego Śląska i kraju.


W 2006 roku prof. Sławomir Suchocki obchodził jubileusz 40--lecia pracy w służbie zdrowia. Jest autorem 70 publikacji naukowych, 5 kazuistycznych dotyczących monitorowania biofizycznego płodu, diagnostyki USG ruchów oddechowych płodu, analiz przyczyn niekorzystnego zakończenia ciąży z grupy ryzyka położniczego, profilaktyki konfliktu serologicznego, analiz przyczyn krwotoków okołoporodowych, czynników ryzyka i epidemiologii nowotworów narządów płciowych kobiety, doskonalenia organizacji opieki nad matką i dzieckiem. W 1993 roku prof. Sławomir Suchocki w drodze konkursu objął stanowisko Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Ginekologiczno - Położniczego w Wałbrzychu.

 

W 1998 roku w związku ze zmianą przepisów o zarządzaniu spzoz prof. Suchocki objął funkcję Dyrektora ds. medycznych w tym samym szpitalu.

 

Źródło: (RAD) / 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: