sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Sygnał wolności
2008-09-19 11:13

Stowarzyszenie Ludzie Jana Pawła II organizuje trzecią edycję imprezy plenerowej "Sygnał wolności”. Jej kulminacją będzie niedzielna, plenerowa impreza w wałbrzyskim Rynku. „Sygnał wolności” to impreza profilaktyczna, a jej celem jest przeciwdziałanie patologii w różnych jej postaciach oraz uświadomienie negatywnego wpływu nałogów na zdrowie i życie rodzinne. - Dodatkowym celem jest integracja mieszkańców Wałbrzycha, przedstawienia miasta w którym mieszkamy jako miasta promującego wartości etyczne oraz omówienie i wskazanie Wałbrzyszanom instytucji, w których mogą zasięgnąć porad i otrzymać pomocy w rozwiązywaniu problemów różnych uzależnień – wyjaśniają organizatorzy akcji. Impreza będzie składała się z części artystycznej, rozrywkowej, edukacyjnej, gier gry i zabaw rekreacyjnych oraz porad.


Już dziś o godz. 11.00 w kościele pod wezwaniem Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbędzie się koncert muzyki filmowej Ennio Morricone w wykonaniu orkiestry Filharmonii Sudeckiej, a także wykład dla młodzieży szkolnej pt. „Przyszłość nastolatka w świecie zagrożeń”. Prelegentem będzie ks . Prof . dr hab. Janusz Mastalski, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Papieskiej Akademii Teologicznej . Tymczasem w niedzielę w wałbrzyskim Rynku odbędzie się impreza plenerowa, w czasie której wystąpią na estradzie grupy młodzieży ze szkół, zespoły parafialne oraz występ gwiazdy polskiej estrady - Marcina Rozynka. Prezentacje poszczególnych zespołów przeplatane będą wystąpieniami osób ze Stowarzyszenia Monar, wspólnoty anonimowych alkoholików oraz terapeutów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. W czasie imprezy przewidziany jest poczęstunek dla grup uczestniczących jak i mieszkańców. Rozpoczęcie imprezy plenerowej zacznie się od uczestnictwa we Mszy Św. w parafii p.w. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu o godz. 12.30. Współorganizatorami i partnerami w organizacji tego przedsięwzięcia są: gmina Wałbrzych, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, Filharmonia Wałbrzyska, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

 

Źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: