sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
W Świdnicy zbiorą przeterminowane leki
2009-01-15 14:11

Leki, które straciły termin ważności zawierają związki chemiczne i mogą być niebezpieczne dla ludzi i środowiska. Już za kilka dni będzie można ich się pozbyć, wrzucając do pojemników w aptekach. Świdnica zakupiła 15 specjalnych pojemników.
- W większości przypadków przeterminowane leki wyrzucane były do zwykłych koszy na śmieci. Zdarzało się, że później bawiły się nimi dzieci, a to stwarza spore niebezpieczeństwo. Leki to nic innego jak związki chemiczne, które mogą być niebezpieczne również dla środowiska. Wspólnie z władzami powiatu i włodarzami innych gmin, postanowiliśmy to zmienić – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.


W środę, 14 stycznia, właściciele świdnickich aptek podpisali porozumienie z władzami miasta na bezpłatne użytkowanie pojemników. Już w piątek trafią one do większości świdnickich aptek. Miasto zakupiło 15 pojemników, lokalizacja 14 z nich jest już znana.
Apteki, do których można przynosić przeterminowane lekarstwa: „Eskulap” ul. Żeromskiego 11; „Franciszkańska” ul. Rynek 1/1a; „Galen” ul. Marcinkowskiego 14; „Melisa” ul. Ks. Jadwigi Śl. 5; „Pod Bykami” ul. Długa 45; „Pod Gryfem” ul. Westerplatte 51; „Pod Koroną” ul. Westerplatte 19/2; „Remedium” ul. Wyszyńskiego 13; „Samarytanka” ul. Zamenhofa 46; „Staromiejska” ul. Długa 34; „Świdnicka” ul. Komunardów 4; „Viscum” ul. Wałbrzyska 8; „Zarzecze” ul. Kopernika 15A oraz ul. Kliczkowska 24a
Organizacja systemu zbierania odpadów medykamentów w powiecie świdnickim finansowana jest przez władze powiatu, miast i gmin oraz dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Miasto za zakup pojemników zapłaci ponad 8,5 tys. zł, w ramach środków z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Będzie finansować również ich opróżnianie. Świdnica przeznaczy na ten cel rocznie blisko 5,5 tys. zł.

 

Źródło: um.swidnica.pl



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: