sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Pomoc od Fundacji Aktywnej Rehabilitacji
2008-10-24 15:35

Osoby niepełnosprawne z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, mają szansę na zwiększenie swojej sprawności. Pomaga w tym Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, która prowadzi specjalistyczne i bezpłatne zajęcia. - Zapraszam wszystkie osoby poruszające się na wózkach, chcące poprawiæ swoją kondycję czy nauczyć się prawidłowo pokonywać bariery architektoniczne – zachęca Agnieszka Gidzińska - Kubiak, wolontariuszką Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, która pomaga ludziom z urazami rdzenia kręgowego. Sama jest osobą niepełnosprawną i porusza się na wózku, a mimo to prowadzi bardzo aktywny tryb życia: skończyła studia, ma męża, córeczkę i pracę. Jako wolontariuszka FAR jest osobą pierwszego kontaktu, która dociera do ludzi po wypadkach lub urazach, które znajdują się na szpitalnych oddziałach. Jej zadaniem jest przekonani ich, że poruszając się na wózku można prowadzić normalne życie.


- Trzeba jednak nauczyć się pokonywać bariery. Nie tylko te architektoniczne, ale przede wszystkim mentalne. Dlatego zajęcia prowadzą instruktorzy poruszający się na wózkach inwalidzkich. Można u nas nie tylko nauczyć się prawidłowego poruszania się na wózku inwalidzkim, ale pograć w koszykówkę, czy tenisa stołowego - podkreśla Agnieszka Godzińska - Kubiak. Zajęcia odbywają się cyklicznie co dwa tygodnie w soboty w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Palisadowej w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze.
- Zapraszam już w tę sobotę, 25 października na godzinę 13.00. Zajęcia będą trwały do godziny 15.00. Ale od 8 listopada będziemy spotykali się w godzinach 11.00 - 13.00. Osoby zainteresowane mogą się ze mną skontaktować telefonicznie, dzwoniąc pod numer 502 77 35 28 lub osobiście podczas zajęć. Zapraszam również wszystkie osoby, które chciałyby pomóc w prowadzeniu zajęć w ramach wolontariatu. Mogą to być osoby zarówno związane w jakikolwiek sposób z osobami niepełnosprawnymi np. przez kierunek studiów lub w takie, które nie są związane z tym środowiskiem - apeluje Agnieszka Gidzińska - Kubiak.

 

Źródło: (RAD) / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: