sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Latawiec w czołówce
2011-10-24 15:00

Regionalny Specjalistyczny Szpital Latawiec w Świdnicy ponownie znalazł się wysoko w rankingu Rzeczpospolitej najlepszych szpitali w Polsce. Według gazety, na Dolnym Śląsku świdnicki “Latawiec”
nie ma sobie równych. Pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku i ósme w kraju dla szpitala „Latawiec” to wynik najnowszego rankingu dziennika Rzeczpospolita. Daleko za „Latawcem” na 2 miejscu w województwie
i 24 w kraju uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, natomiast dopiero 4 pozycję na Dolnym Śląsku i 42 w kraju zajął wałbrzyski szpital im. Alfreda Sokołowskiego. Latawiec w tym roku uzyskał w sumie 859, 63 punktów na 1000 możliwych, awansując o 5 oczek w porównaniu z rokiem ubiegłym. - Ranking pokazał, że w ciągu ostatnich lat zwiększyła się ilość sprzętu i bardzo poprawiła jego jakość – inwestycje sięgają dziesiątków milionów złotych. Wystarczy spojrzeć na nasz szpital. Mamy nową pracownię tomografii komputerowej i angiografii, co w znacznym stopniu podniosło jakość świadczonych usług. Pracownie te zostały wyposażone w najlepsze z dostępnych na rynku sprzęty – mówi Jacek Domejko, dyrektor szpitala. Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajął Szpital im. Jana Pawła II w Zamościu. Zdobył 910 spośród 1000 możliwych do uzyskania punktów. Drugie miejsce przypadło Centrum Onkologii z Bydgoszczy, a trzecie – szpitalowi MSWiA z Centrum Onkologii z Olsztyna Olsztyna. Punkty przyznawane są na podstawie bardzo szczegółowych ankiet za zarządzanie, jakość opieki, opiekę medyczną, jakość usług dla pacjenta,
certyfikaty jakości i skargi, komfort pobytu i analizę zdarzeń niepożądanych. Jak podaje Rzeczpospolita kolejny rok z rzędu spada jednak rentowność szpitali. Wysokie miejsca w rankingu nie przekładają się bowiem na finansowanie. Szpitale wciąż walczą z NFZ o zapłatę nadwykonań. W takiej sytuacji są niemal wszyscy liderzy rankingu.
 


źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: