sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zostań dyrektorem
2012-01-18 11:29

Trwa nabór kandydatów na stanowisko dyrektora SP ZOZ Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy. Zainteresowanie objęciem kierownictwa mają czas na zgłoszenie kandydatury do 27 stycznia. Szef jednostki zostanie wyłoniony przez komisję konkursową składającą się z czternastu członków. Konkurs na dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy powiat musiał ogłosić po raz drugi. Poprzedni, do którego zgłosiło się 12 kandydatów, został unieważniony z powodów formalnych. Wszystko w związku z problemami w interpretacji nowych przepisów ustawy o działalności leczniczej, która weszła w życie w minionym roku. Do dzisiaj nie wydane zostało bowiem nowe rozporządzenie w sprawie szczegółowych procedur obowiązujących przy przeprowadzaniu konkursu na stanowiska kierownicze w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. Przeszkodą przy rozstrzygnięciu pierwszego, ogłoszonego w październiku konkursu, okazał się skład komisji. W poprzedniej stanowili ją tylko przedstawiciele samorządu, a konkretnie Zarząd Powiatu. Tymczasem okazało się, że muszą do niej wejść także delegaci Okręgowej Rady Lekarskiej, Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych, Społecznej Rady Pogotowia, a także przedstawiciele organizacji związkowych działających w pogotowiu (jest ich aktualnie 5).
 


Poza tym konkurs można było ogłosić dopiero po powołaniu tej komisji. Nowe ogłoszenie pojawiło się 27 grudnia w prasie ogólnopolskiej i w Biuletynie Informacji Publicznej. Chętni na złożenie ofert mają 30 dni od dnia pojawienia się ogłoszenia w prasie. Nabór potrwa do 27 stycznia br.
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: