sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Szpital do komercjalizacji
2012-03-27 14:43

Zarząd Województwa Dolnośląskiego planuje przekształcić specjalistyczny szpital imienia Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu w spółkę prawa handlowego. Miałoby to nastąpić poprzez połączenie placówki z Zakładem Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze. Przekształcenie w spółkę prawa handlowego polegałaby na komercjalizacji wałbrzyskiego szpitala. Zdaniem prezydenta miasta, byłego dyrektora i obecnego ordynatora, daje to nowego możliwości tej placówce. - Po pierwsze jest to szansa na wykonywanie zabiegów u pacjentów, którzy chcą się u nas leczyć, a nie mają takiej możliwości.
 


Po drugie moglibyśmy zatrudnić dodatkowych pracowników i zwiększyć wynagrodzenia dla obecnych. – wymienia Roman Szełemej - Poza tym pozwoliłyby to na przeprowadzenie kolejnych inwestycji w placówce. – dodaje prezydent. Ponadto takie przekształcenie pozwoliły na spłacenie kredytu, który szpital zaciągnął prawie 10 lat temu. Fundusze potrzebne były na restrukturyzację ośrodka na ulicy Batorego oraz w dzielnicy Gaj. Szpital na spłatę kredytu miesięcznie wydaje paręset tysięcy złotych. - Jeśli marszałek , czyli właściciel placówki, będzie chciał dokonać komercjalizacji, to ma moje poparcie – zapewnia prezydent. Skomercjalizowany szpital dalej pozostałby w rękach urzędu marszałkowskiego. Zarząd województwa w spółki prawa handlowego planuje przekształcić również 3 inne placówki na Dolnym Śląsku. Taki działania miałyby pozwolić na pozyskanie dotacji przez budżet województwa w kwocie ponad 50 milionów złotych. Red
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: