sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Koniec pogotowia ratunkowego?
2012-08-20 15:58


Już wkrótce wygaśnie kontrakt na świadczenia medyczne między świdnickim pogotowiem ratunkowym, a Narodowym Funduszem Zdrowia. Do kolejnego konkursu przystąpi Falck Medycyna, który wygrał aż w 19 regionach Polski. Mimo że konkurs nie został jeszcze ogłoszony, prywatna firma już rozpoczęła nabór do pracy. Kontrakt świdnickiego pogotowia ratunkowego z Narodowym Funduszem Zdrowia wygaśnie z końcem bieżącego roku. Wiadomo, iż do konkursu na świadczenie usług medycznych zgłosi się również prywatna firma Falck Medycyna, która w ubiegłym roku wygrała, aż w 19 regionach Polski. Na portalu internetowym przedsiębiorstwo już ogłosiło nabory do pracy między innymi w powiecie świdnickim. Przy wyborze najlepszej propozycji NFZ kieruje się nie tyle posiadanym przez oferenta sprzętem medycznym, ale przede wszystkim ceną. Z tego powodu nasz powiat jest przekonany, że świdnickie pogotowie nie ma szans z prywatnym przedsiębiorcą. - Uważamy, że nie do zaakceptowania jest sytuacja, w której najważniejszym kryterium byłaby proponowana cena świadczonych usług. W tym kontekście publiczne jednostki nie są w stanie w jakikolwiek sposób konkurować z dużymi, sieciowymi podmiotami prywatnymi – mówi Alicja Synowska, wicestarosta Świdnicki.


Nasze pogotowie ratunkowe latami dostosowywało swoją działalność do potrzeb lokalnej społeczności. Powiat twierdzi, że niedopuszczalne było by gdyby ten trud poszedł na marne, a działalność związaną z ratownictwem medycznym przejął podmiot prywatny, który działalnością tą zajmuje się, aż w tylu regionach Polski.- Jesteśmy zdania, że ratownictwo medyczne powinno pozostać systemem państwowym, gdyż jest składową ogólnie pojętego Państwowego Systemu Ratownictwa, w skład którego wchodzą siły policji i straży pożarnej – dodaje Alicja Synowska. Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego z inicjatywy naszego powiatu również wyraził swoje stanowisko i domaga się wstrzymania procedury konkursowej poprzez wprowadzenie aneksów do obowiązujących umów. Konkurs na w zakresie świadczenia medycznego na Dolnym Śląsku nie został jeszcze ogłoszony. Izabela Patro
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: