sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nie tylko dla Górników
2012-09-14 13:03


- To będzie najnowocześniejsza tego typu placówka w regionie - mówi o budowanym Ośrodku Pulmonologicznego dla Górników w szpitalu Dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu dyrektor tej placówki. Placówka robiona jest z myślą o górnikach . - To ukłon głównie w ich stronę, ale przyjmowani będą tutaj pacjenci wszyscy z chorobami górnych dróg oddechowych, a piętro niżej osoby z chorobami nerek i układu moczowego - mówi dyrektor szpitala. Do dyspozycji pacjenci będą mieć dwuosobowe pokoje. W każdym będzie łazienka. Jednocześnie w ośrodku przebywać będzie mogło ponad 70 chorych. Prace przy budowie obiektu nie przeszkadzają w bieżącym funkcjonowaniu szpitala. - Inwestycja wraz z wyposażeniem warta będzie około 25 milionów złotych.


Połowę środków otrzymaliśmy ze źródeł zewnętrznych - mówi prezydent. - Wiele rzeczy były na tej drodze, abyśmy się tutaj mogli spotkać. W momencie, gdy dwa lata temu przedstawiałem program pulmonologiczny radnym sejmiku, a później marszałkowi od razu mówiłem, że dla Wałbrzycha oznacza to budowę małego szpitala. Rzucając wówczas to hasło wiedziałem, że bez poparcia społecznego tych, którzy będą korzystać z tego miejsca to się nie uda. Wspólnym wysiłkiem udało się nam to jednak osiągnąć – podkreślał Roman Szełemej. Budowa rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. - Stan zaawansowania finansowego wynosi obecnie 32 procent, co widać po obiekcie. Stan zaawansowania praktycznego w okolicach 40 procent - zaznacza główny inspektor budowlany. - Teraz będzie to wyższa jakość. Tamta struktura była z lat 70-tych. Murów się nie przestawi. Teraz będziemy mieć obiekt na miarę dwudziestego drugiego wieku – dodaje dyrektor szpitala. Swojej radości z budowy ośrodka nie ukrywają również sami górnicy. - Od początku wspieraliśmy ten pomysł. To miejsce było i jest potrzebne byłym górnikom od dawna. Mimo że nie ma już kopalń liczba osób, które mają problemy z oddychaniem jest coraz większa. Dlatego cieszymy się, że ta placówka powstaje w naszym mieście – zaznaczają zgodnie. Nie jest to tania inwestycja dlatego władze miasta liczą na to, że w sfinansowaniu drugiej połowy zadań pomoże województwo. Rafał Pawłowski
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: