sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Krwawy apel
2012-10-09 11:21


Poszukiwana krew grupy RH -. W całej Polce szpitale oraz centra krwiodawstwa apelują do honorowych dawców. Potrzebna jest każda kropla płynu ratującego ludzkie życie, a którego syntetycznego substytutu jeszcze nie wymyślono. Najbardziej potrzebna jest krew o czynniki RH ujemnym, choć stacje krwiodawstwa wdzięczne będą za każdą jej grupę. W okresie wakacyjnym szpitale szczególnie często apelują do honorowych dawców. W całej Polsce występują braki krwi, która wykorzystywana jest podczas transfuzji po urazach wypadkowych i może okazać się niezbędna, by uratować ludzkie życie. Aby stać się honorowym dawcą, wystarczy udać się do najbliższej stacji krwiodawstwa.


Przed pobraniem, zostaniemy dodatkowo przebadani. Sprawdzamy najpierw poziom hemoglobiny. Jedynie mężczyźni, którzy mają powyżej 13,5 %, a kobiety 12% mogą oddawać krew. Jeżeli wyniki są w normie, przystępujemy do pobierania tłumaczy Teresa Kamińska z wałbrzyskiej stacji krwiodawstwa. Krew możemy oddawać nie tylko w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ulicy Chrobrego. W regionie dostępna będzie również mobilna stacja poboru, która już 10 września zatrzyma się pod hipermarketem Real na Piaskowej Górze. Punkt poboru krwi dostępny będzie również podczas zbliżających się dni Wałbrzycha. Sgt. Pepper
Źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: