sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Odwiedzili nas światowi eksperci
2012-11-15 12:48


Profesorowie Brian Butler oraz Walter H. Grant – eksperci ze światowej sławy ośrodka leczenia nowotworów w szpitalu The Methodist International Hospital w Huston w Texasie gościli wczoraj w Wałbrzychu. Specjaliści przyjechali na zaproszenie Euromedic Onkoterapia, spółki należącej do międzynarodowego koncernu medycznego Euromedic Intarnational. W ciągu czterech dni eksperci odbyli cykl spotkań oraz wykładów dla lekarzy onkologów i radioterapeutów w Koszalinie i w Wałbrzychu. Ponadto odwiedzili centrum nowotworów w Łodzi. - Dzięki umowie podpisanej z The Methodist International Hospital w Texasie polscy lekarze zyskali dostęp do najnowocześniejszych światowych metod leczenia nowotworów. Mogą także wymieniać doświadczenia z ekspertami z wiodącego ośrodka onkologii i radioterapii w Stanach Zjednoczonych – mówił dr. n. med. Maciej Kowalski, prezes Euromedic Onkoterapia. - Ta wizyta to kolejny ważny krok w rozwoju współpracy naszych instytucji. Po otwarciu ośrodków w Koszalinie, Poznaniu i Wałbrzychu przygotowujemy się do otwarcia kolejnego centrum w Otwocku i mamy nadzieję, że techniki leczenia, jakie przedstawili nasi goście będą cenne dla naszych lekarzy. Jesteśmy ciekawi wyników badań nad wdrożeniem najnowszych technik multimedialnych oraz ich zastosowania w medycynie – podkreślał doktor Kowalski.


Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. W październiku 2008, Euromedic rozpoczął świadczenie usług w swoim pierwszym Centrum Onkoterapii. Nowoczesne centrum radioterapii znajduje się w Wałbrzychu na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego, gdzie od 2002 roku Euromedic prowadzi wielospecjalistyczne Centrum Diagnostyczne. Centrum w Wałbrzychu zostało wyposażone w dwa megawoltowe akceleratory liniowe, 40-sto rzędowy tomograf komputerowy i sprzęt do brachyterapii HDR, wszystkie dostarczone przez firmę Siemens Medical Systems. Centrum, które wybudowano w rok, ze względu na jego niepowtarzalny charakter oraz specyficzne wymagania regulacyjne, ma możliwość leczenia aż do 3 000 pacjentów onkologicznych rocznie. (para)
źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: