sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Zostań dawcą szpiku
2012-12-18 09:47


W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Już 16 grudnia Fundacja DKMS Polska i Tomasz Burnat wraz z wiceprezesem Fundacji Prawno-Pedagogicznej DAR Patrykiem Piekaj organizują „Dzień Dawcy Szpiku w Wałbrzychu” oraz zbiórkę krwi przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku lub oddaj krew. 


 Może to Ty uratujesz komuś życie. W niedzielę wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha i okolic będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska. Bazując na wsparciu finansowym oraz ponad dwudziestoletnim doświadczeniu Fundatora naszej Fundacji – DKMS Niemcy, Fundacja DKMS Polska, od początku działalności przebadała i zarejestrowała w swojej bazie Fundacji ponad 269 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 306 osób, spośród nich dało szansę na nowe życie pacjentom. Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w godzinach 11.00 – 18.00, w galerii Victoria. (red)
źródło: 30 minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: