sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
30.04.2017 Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego w Wałbrzychu
2017-04-25 13:31

Cała moc atrakcji, rowery, wiosna, piknik na zakończenie przejazdu w ramach Rozpoczęcia Sezonu Turystycznego w Starej Kopalni. Wszystko za darmo ! Wystarczy być, wziąć swój sprawny rower i pozytywną energie, stawić się na zbiórce i pojechać razem ze wszystkimi w rowerowej paradzie przez miasto!
Już w niedzielę 30 kwietnia w Wałbrzychu po raz kolejny swoje święto będą mieli rowerzyści. Nie tylko Ci zapaleni, ale również wsiadający na rower tylko od czasu do czasu. Mile widziane są całe rodziny z dziećmi.


Organizatorzy Rozpoczęcia Sezonu Rowerowego już po raz czwarty zapraszają na rowerową przejażdżkę włączoną w tym roku w miejskie obchody Rozpoczęcia Sezonu Turystycznego. Oznacza to że rowerzyści będą mieli niebywałą okazję integracji podczas pikniku w Starej Kopalni z turystami pieszymi, rolkarzami, biegaczami, czy piechurami z kijkami , którzy tego dnia również pojawią się o godzinie 12:00 przy ul. Wysockiego. Podczas pierwszej edycji Rozpoczęcia Sezonu Rowerowego w Wałbrzychu ulicami miasta pojechało ok 50 osób, które w chłodzie i deszczu wspólnie zdecydowało się przejechać spod Galerii Victoria do Zamku Książ. W 2015 roku przy pięknej pogodzie w paradzie rowerowej pojechało już ponad 700 osób w długim peletonie pełnym rodziców z dziećmi, seniorów, profesjonalnych zawodników czy turystów - amatorów. Rok temu na trasie przejazdu przez Wałbrzych i Szczawno Zdrój dodatkowo pojawiły się liczne grupy, które do Wałbrzycha przyjechały reprezentować na imprezie swoje miasta i gminy, zarówno z najbliższych okolic, ale nawet Legnicy, Jeleniej Góry, czy Wrocławia. Organizatorzy wydarzenia w tym roku również liczą na obecność licznych grup wałbrzyskich fanów dwóch kółek – tym bardziej, że jak podkraślają – klimat i ton ten imprezie nadają sami uczestnicy.

W ostatnią kwietniową niedzielę zapraszamy każdego, kto tylko ma ochotę pojechać razem z organizatorami. Nie zależnie od wieku impreza jest dla każdego. Będziemy jechać tak, aby każdy mógł dojechać do miejsca zakończenia imprezy, gdzie atrakcje - niespodzianki dla każdego uczestnika przygotowuje Urząd Miasta.

Zapraszamy wszystkich na ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze, gdzie wszyscy się zbieramy by wyruszyć przez miasto. Pojedziemy przez ul. Wyszyńskiego, Grota – Rowerckiego, Wrocławską, Armii Krajowej, Kolejową aby ul. Wysockiego dojechać do Starej Kopalni. Cały przejazd odbędzie się w obstawie policji i straży miejskiej, po to by każdy czuł się bezpiecznie.
Na mecie przejazdu oprócz atrakcji dla wszystkich odbędą się również typowo rowerowe konkurencje przygotowane przez kolarskich specjalistów czyli klub KKW Superior Wałbrzych .
Również w tym roku drobny poczęstunek dla uczestników przygotuje catering ufundowany przez Urząd Miasta. – wspomina o atrakcjach Tomasz Czeleń – celem jest promocja aktywnego wypoczynku , roweru jako fajnego, zdrowego i ekologicznego środka komunikacji, ale również wszelkich form turystyki jako sposobu na spędzenie wolnego czasu. Chcemy by ten nasz event tworzyli sami mieszkańcy, to idealna okazja do nawiązania nowych znajomości, integracji aktywnych środowisk, do wspólnego wyjścia z domu i pokazania, że wałbrzyszanie potrafią uczestniczyć i tworzyć pozytywne akcje. Że są i chcą być aktywni, dla tego bardzo nas cieszy pozytywny odbiór zarówno lokalnej społeczności jak i mediów. W ostatnich edycjach wałbrzyszanie byli fantastyczni i przerośli nasze najśmielsze oczekiwania swoim odbiorem! Pokazali że Wałbrzych też może i potrafi być radosny, fajny, aktywny i że chce działać. Po pierwszej naszej edycji pojawiły się akcje organizowane w podobny sposób, które również kończyły się dużym pozytywnym odbiorem.

To typowo społeczna akcja dla Wałbrzycha i jej mieszkańców dla tego cieszy, że ludzie tak chętnie i entuzjastycznie do nich podchodzą. Rozpoczęcie Sezonu Rowerowego zapoczątkowane 4 lata temu to była chyba pierwsza od wielu lat tego typu akcja społeczna dla mieszkańców mająca na celu integracje mieszkańców. Czas pokazał że bardzo się sprawdziła. . Jaki będzie jej tegoroczny oddźwięk przekonamy się już 30 kwietnia. Organizatorzy przede wszystkim teraz patrzą w niebo. Liczą że nie tylko frekwencja ale i pogoda dopisze.

Zapraszamy wszystkich do Wałbrzycha 30 kwietnia 2017. Zbiórka uczestników na ulicy Kusocińskiego w dzielnicy Piaskowa Góra od godz 10:30. Wspólny start rowerowej parady przez miasto ok. godziny 11:00. Trasa przejazdu: (Wałbrzych) Kusocińskiego Stadion – ul. Wyszyńskiego- Grota – Roweckiego –Wrocławska - Armii Krajowej - Kolejowa - Wysockiego (Stara Kopalnia).

Tekst: Tomasz Czeleń



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: