sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wiosenne „porządki” z Gabinetem Pielęgnacji Urody
2016-02-12 13:14

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z nas to czas na większe porządki, ale w wirze obowiązków nie powinniśmy zapominać o sobie. Każdy zasługuje na chwilę relaksu i odpoczynku. W Gabinecie Pielęgnacji Urody przy Ul. 1 Maja 1 można przyjemne połączyć z pożytecznym i zadbać o swoją skórę, która po zimie wymaga szczególnej pielęgnacji.


 

Zimą nasza skóra narażona jest na niekorzystne działanie czynników środowiskowych takich jak wiatr i mróz, które znacznie pogarszają jej kondycję. Przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach dwukrotnie zwiększa utratę wilgoci przez skórę, co sprawia że często staje się ona szorstka, mało elastyczna i częściej ulega podrażnieniom. Coraz częściej zwracamy uwagę na bardziej niż zazwyczaj rozszerzone i zanieczyszczone pory, pojawiają się zaczerwienienia, które są wynikiem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Słabną naturalne mechanizmy ochronne, zwłaszcza osłona lipidowa naskórka, a brak dostatecznej ochrony czyni ją bardziej wrażliwą. Warto więc w ramach wiosennych porządków zadbać również o „uporządkowanie” stanu skóry za pomocą profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które bardzo szybko i efektownie poprawią kondycję i wygląd naszej cery. Do wiosennej odnowy najlepiej podejść kompleksowo. Zabiegi kosmetyczne powinny intensywnie nawilżać, dotleniać i regenerować skórę. Aby spotęgować wchłanianie substancji aktywnych warto gabinetową pielęgnację rozpocząć od zabiegów oczyszczających. Idealne na okres wiosenny są peelingi chemiczne wśród, których szczególnie polecane są te z wykorzystaniem kwasów. Złuszczanie poprawia ukrwienie skóry, jej zdolności regeneracyjne i pobudza do wytwarzania nowych komórek, włókien kolagenowych i elastynowych, zmniejsza także przebarwienia. Delikatna eksfoliacja to doskonały sposób, by usunąć wierzchnią warstwę zrogowaciałych komórek, które nadają skórze szary, ziemisty wygląd, zalegają w ujściach gruczołów łojowych i są jedną z przyczyn powstawania zaskórników. Szeroki wybór oraz możliwość doboru różnych stężeń i pH kwasów daje nam możliwość skomponowania zabiegu eksfoliacji indywidualnie dla każdego rodzaju cery, nawet szczególnie wrażliwej. Kolejnym etapem pielęgnacji jest zabieg pielęgnacyjny, odpowiednio dobrany dla danego klienta: regenerujący, nawilżający, przeciwzmarszczkowy, liftujący, rozświetlający... Tu również wachlarz jest niezwykle szeroki. Zabiegi można również łączyć min. z mikroprądami, mikrodermabrazją, oxybrazją czy mezoterapią co dodatkowo potęguje efekt. Warto taką pielęgnację wykonywać w seriach ponieważ otrzymamy wtedy lepsze rezultaty, które możemy oglądać na naszej skórze znacznie dłużej.
Gabinet Pielęgnacji Urody kompleksowo zajmie się również dłońmi i stopami a także nową fryzurą. Wszystkie zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowany personel, przy użyciu profesjonalnych produktów renomowanych firm. Tak „uporządkowani” w okresie wiosennym, z promienną i odnowioną cerą, idealnymi dłońmi i stopami oraz nową fryzurą, w doskonałym nastroju i z nową energią powitajmy lato.

 Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: