sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
„Coś was łączy? Zrób test na HIV”
2016-01-27 09:16

Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wałbrzychu Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia promuje kampanię Krajowego Centrum ds. AIDS, „Coś was łączy? Zrób test na HIV”.


 

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie działań podnoszących wiedzę, popularyzujących bezpieczniejsze zachowania seksualne oraz informowanie, dlaczego warto znać swój status serologiczny. W realizację kampanii włączy się szereg organizacji, które w Światowym Dniu AIDS (1grudnia) zamieszczą na swoich stronach internetowych Czerwoną Kokardkę – międzynarodowy symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV/AIDS. W ramach kampanii została uruchomiona strona internetowa zawierająca informacje o HIV i AIDS - www.aids.gov.pl/kampanie/ CWL. Udostępniony jest także spot promujący wykonywanie testów w kierunku HIV. Bezpłatne i anonimowe testy na obecność wirusa HIV, połączone z poradnictwem, można wykonać w punktach konsultacyjno – diagnostycznych. W Wałbrzychu Punkt Konsultacyjno- Diagnostyczny funkcjonuje w ramach Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu i mieści się przy ulicy Batorego 4 w budynku Oddziału Chorób Zakaźnych. Czynny jest w każdą środę od 15:00 do 18:00.

 Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: