sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Realizacja Projektu Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój
2018-11-19 07:18

Wraz z klubem MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój udało się nam pozyskać środki na realizację projektu „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój”, który realizowany będzie w ramach akcji PZU Pomoc To Moc w naszym mieście.
Celem projektu „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” jest wyposażenia miasta w defibrylatory AED oraz przeszkolenie 200 mieszkańców, uczniów i pracowników urzędu, czy szkół z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i obsługi AED. W chwili obecnej oczekujemy na sformalizowanie współpracy z PZU, poprzez podpisanie stosownej umowy, która umożliwi rozpoczęcie realizacji projektu na terenie naszej gminy. Kwota wsparcia jaką uzyskaliśmy z PZU w ramach projektu to ostatecznie 61.803zł., co pozwoli oprócz przeprowadzenia kilku cykli szkoleń na zakup 10 defibrylatorów AED Samaritan Pad 350p wraz z szafkami do ich przechowywania. Defibrylatory zostaną rozlokowane w kluczowych dla miasta miejscach, miedzy innymi w Urzędzie Miasta, Bibliotece, Domu Zdrojowym, czy Pijalni Wód Mineralnych. Projekt cieszy się poparciem Burmistrza Szczawna-Zdroju, Pana Marka Fedoruka, który zaoferował swoją pomoc przy jego realizacji. Cieszymy się, że nasz projekt został pozytywnie odebrany przez samego gospodarza miasta, co z pewnością wpłynie na jego promocję wśród mieszkańców naszej gminy.
 


Dofinansowanie naszego projektu nie mogło by się odbyć, bez naszego partnera jakim jest Stowarzyszenie „Realne Marzenia” z Olkusza. To dzięki ich wsparciu mogliśmy złożyć wniosek i teraz cieszyć się z przyznanego wsparcia. Wspomogli nas również mieszkańcy, którzy na stronie PZU www.pomoctomoc.pzu.pl/node/427 oddawali na nasz projekt swoje glosy, których uzbieraliśmy ponad 800. Wszystkim, którzy pomogli nam uzyskać wsparcie od PZU chcielibyśmy serdecznie podziękować. Pamiętajcie RazemMożemyWięcej – takie hasło promuje nasz klub i jak widać sprawdza się ono w praktyce.
Więcej szczegółów o projekcie przekażemy Państwu jak już podpiszemy umowę z PZU i ustalimy terminy szkoleń. Będziemy wdzięczni za publikację informacji o projekcie „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” z uwzględnieniem tego, że wsparcie udziela PZU.Autor: Paweł Danielak


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: