sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rozpoczęcie projektu Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój
2019-01-06 17:16

W imieniu swoim, jak i całego klubu MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój, chciałbym zaprosić Państwa w dniu 11 stycznia 2019r. na godzinę 14:00 do Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju, gdzie na sali kameralnej odbędzie się oficjalne rozpoczęcie projektu „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” dofinansowanego w ramach akcji PZU Pomoc To Moc.


Na spotkaniu oprócz przedstawicieli klubu MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój, będzie obecny Burmistrz Szczawna-Zdroju, Pan Marek Fedoruk, osoby reprezentujące miejsca, w które trafią przekazane przez nas defibrylatory oraz przedstawiciel firmy 4helpvr Pan Grzegorz Kobuszewski, który zaprezentuje działanie symulatora wirtualnej rzeczywistości wykorzystywanego do przeprowadzania szkoleń z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

Podczas spotkania omówimy realizowany przez nas projekt oraz wręczymy na ręce naszych gości defibrylatory AED Samaritan Pad 350P, które potem zostaną rozlokowane w różnych miejscach na terenie całego naszego miasta. Chętne osoby będą mogły zobaczyć, jak działa symulator, który jest innowacyjnym rozwiązaniem w dziedzinie szkoleń z Pierwszej Pomocy.

W kolejnych dniach, tj. 15, 16, 18, 21, 22, 23, 24 stycznia firma Control Life z Wrocławia przeprowadzi w Domu Zdrojowym szkolenia z zapobiegania wypadkom i udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej z wykorzystaniem defibrylatora AED. Szkolenia odbywały się będą w 30 osobowych grupach po 4h i wezmą w nich udział osoby pracujące, mieszkające, czy uczące się w naszym mieście, a także jedna z klas 8 ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 z Wałbrzycha. Łącznie przeszkolimy z Pierwszej Pomocy 210 osób.

Gorąco zachęcamy Państwa do przybycia i publikacji na swoich portalach i w gazetach informacji o naszym projekcie. Chcielibyśmy dotrzeć z tą informację, do szerokiego grona odbiorców, a z Państwa pomocą na pewno nam się to uda. Do zobaczenia 11 stycznia w Teatrze Zdrojowym, ulica Kościuszki 19.Autor: Paweł Danielak


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: