W imieniu klubu MKS Mazbud Basket Szczawno-Zdrój oraz firmy 4HelpVR, chciałbym zaprosić Państwa 24 stycznia na godzinę 13:00 do Domu Zdrojowego (sala konferencyjna) na prezentację symulatora wirtualnej rzeczywistości, który wykorzystywany jest podczas szkoleń z pierwszej pomocy przedmedycznej w projekcie Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój.
W związku z tym, że nie mogliśmy zaprezentować symulatora podczas rozpoczęcia projektu, który miał miejsce 11 stycznia w sali kameralnej Teatru Zdrojowego, chcielibyśmy zaprosić Państwa na zakończenie naszych szkoleń, aby mieli Państwo okazję zapoznać się z całkiem nową technologią, jeśli chodzi o udzielanie pierwszej pomocy, a także sami spróbować swoich sił podczas ćwiczenia RKO.
24 stycznia 2019r. kończymy cykl szkoleń w ramach projektu Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój grupą dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu. Szkolenie dzieci odbędzie się w godzinach od 09:00-13:00 i jeśli będą mieli Państwo ochotę odwiedzić nas wcześniej, to będzie nam niezmiernie miło.
Prezentację symulatora dla mediów planujemy po zakończeniu szkolenia, od godziny 13:00.
Prosiłbym o potwierdzenie przybycia do wtorku 22 stycznia, do godziny 14:00.
Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcejAkcja "Czysty i zielony Wałbrzych" to doskonała okazja, aby połączyć siły i zrobić coś dobrego dla środowiska. W ramach akcji będziemy sprzątać teren miasta oraz sadzić drzewa, wspierając rozwój zielonych przestrzeni.
czytaj więcejOd 2019 r. Bielawa realizuje ofensywę inwestycyjną, która ma stworzyć dobre warunki do szeroko rozumianego rozwoju społeczno-gospodarczego Gminy oraz poprawiać standard życia jej mieszkańców.
czytaj więcej