sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Awokado – zielone złoto
2022-11-30 10:27

„Awokado – zielone złoto” – pod takim tytułem odbędzie się w Dzierżoniowskim Ośrodku Nauki ciekawa prelekcja Tomasza Dymnego w dniu 8 grudnia. Bilety w przedsprzedaży w cenie 15 złotych. Skąd takie określenie? Oro verde – czyli zielone złoto – właśnie tak nazywają ten owoc Meksykanie. Obecnie Meksyk jest największym na świecie producentem awokado. Rocznie produkowanych jest 2,2 mln ton awokado!

 

Podczas prelekcji uczestnicy dowiedzą się więcej na temat owocu, na którego punkcie świat w ostatnich latach oszalał. Czy słusznie? O tym przekonamy się już 8 grudnia, zapraszamy!


Media społecznościowe roją się od zdjęć tostów, sałatek i koktajli z awokado. To największy przysmak celebrytów i influencerów oraz ulubieniec milenialsów. Internet pęka w szwach od kulinarnych przepisów i artykułów traktujących o cudownych właściwościach "superowocu", który króluje w menu każdej niemal restauracji. To nie ulega wątpliwości - oszaleliśmy na punkcie awokado.

 

Awokado jest zdrowe i dobrze wpływa na nasz organizm. Zawiera dobrze przyswajalne tłuszcze, proteiny, witaminę A. Prowadzone są badania, z których rysuje się jego obraz jako przeciwdziałającego nowotworom. Dobrze wpływa na skórę, układ pokarmowy i obniża poziom cholesterolu. Do tego jest cennym elementem diety wegańskiej i wegetariańskiej.

 

O „zielonym złocie” opowiadać będzie 8 grudnia Tomasz Dymny. Zapisy na spotkanie pod numerem telefonu 507 770 859. Bilety w cenie 15 zł/os. w przedsprzedaży (płatne przelewem na nr konta 63 9527 0007 0051 1304 2000 0001) i 20 zł w dniu wykładu.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: