sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
172 rodziny walczą o czystsze powietrze
2022-12-02 10:16

Jesień i zima to czas, kiedy w miastach powietrze jest szczególnie zanieczyszczone, smog wisi nad domami i jest poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Gmina Nowa Ruda zachęca mieszkańców do składania wniosków o dofinansowanie wymiany starych pieców w ramach programu „Czyste Powietrze”.

 

172 rodziny z Gminy Nowa Ruda już walczą o czyste powietrze biorąc udział w programie. 130 z nich już zawarło umowy, a 70 wymieniło stare piece i kotły.


Mieszkańcy tym samym pozyskali 787 tys. zł dofinansowania. Są to środki, które pomogą im realnie działać w zakresie ochrony środowiska, a także zwiększyć domowy budżet, dzięki oszczędnościom w wydatkowaniu energii cieplnej.

 

Są to dane na dzień 30 września 2022 r., jednak program nadal trwa. Przypominamy, że Gmina Nowa Ruda prowadzi punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym można skorzystać z pomocy pracownika Urzędu Gminy. Pomoc można uzyskać przy przygotowaniu i składaniu wniosku w ramach programu "Czyste Powietrze".

 

Więcej informacji o programie na stronach:
Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny
Polityka antysmogowa w Gminie Nowa Ruda
czystepowietrze.gov.pl

 

Źródło: gmina.nowaruda.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: