sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Pilny apel o krew
2022-12-09 12:51

W szpitalach na Dolnym Śląsku potrzebna krew. Przebywa tam wielu pacjentów, którym Twoja krew może uratować życie. Zapasy krwi grup ujemnych 0 (-), A(-), B (-) oraz grupy 0 (+) w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu szybko się kończą, obecnie ich stan jest na bardzo niskim poziomie. Dlatego krew jest bardzo potrzebna, a mieszkańcy województwa oddający krew są ratunkiem w tej sytuacji dla wielu pacjentów. Liczy się każda kropla krwi…


W związku z tak trudną sytuacją, RCKIK we Wrocławiu zaprasza wszystkich dawców już od wczesnych godzin rannych do Centrum we Wrocławiu, Terenowych Oddziałów w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz akcje wyjazdowe.

 

Krwi nie można długo przechowywać, koncentrat krwinek czerwonych przechowywany jest 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych zaledwie 5 dni, dlatego koniecznie jest stałe, regularne oddawanie krwi, każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy.

 

Każdy krwiodawca przyjęty zostanie z otwartymi ramionami. W takim trudnym czasie trzeba pamiętać, by pomagać sobie na wzajem.

 

Wszystkie informacje dotyczące telefonów, adresów Terenowych Oddziałów oraz najbliższych akcji znajdziesz na stronie https://www.rckik.wroclaw.pl/

 

Przypominamy, że w ciągu doby poprzedzającej oddawanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów oraz zjeść lekki posiłek.
Przypominamy profil Krwiodawcy:
- wiek: 18 - 65 lat
- waga: minimum 50 kg
- bardzo dobry stan zdrowia
- ważny dokument tożsamości ze zdjęciem
- wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku.

 

Źródło: starebogaczowice.ug.gov.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: