sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rekordowy rok Gminy Walim
2023-01-16 09:14

Gmina Walim pełna jest pięknych miejsc i wspaniałych atrakcji turystycznych. Co roku odwiedza ją wielu turystów, jednak rok 2022 okazał się pod tym względem wyjątkowy. Obiekty turystyczne odwiedziło wtedy ponad 130 tysięcy zwiedzających.


Gmina Walim może poszczycić się nietuzinkowymi atrakcjami turystycznymi: Średniowieczny Zamek Grodno przepięknie usytuowany na Górze Choina w Zagórzu Śląskim, Sztolnie Walimskie – wchodzące w skład siedmiu kompleksów „Riese” wybudowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej w Górach Sowich, Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego AKWARIUM. Jak pokazują nasze gminne statystyki, to miejsca chętnie odwiedzane przez turystów.

 

Tak duża liczba odwiedzających to ogromne wyróżnienie i wielka radość dla turystycznej Gminy Walim – mówi wójt gminy Adam Hausman.

 

Podejmujemy wiele inicjatyw, aby było to wyjątkowo interesujące miejsce dla turysty. Na bieżąco dbamy o dodatkowe atrakcje naszych obiektów turystycznych, a przepiękne krajobrazy, malownicze góry, bogato zdobione barwami przyrody Jezioro Bystrzyckie z najdłuższą w Polsce kładką wstęgową, zachęcają do korzystania z mnogości tras turystycznych oraz rowerowych. To wspaniałe miejsce na odpoczynek w gronie rodzinnym. Serdecznie zapraszamy do Gminy Walim.

 

Źródło: walim.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: