sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nowa stacja ratunkowa GOPR w Karpaczu
2023-02-20 11:43

Wysłużona "Bacówka" przeszła do historii. W jej miejsce powstała nowa dyżurka - nowoczesna stacja ratunkowa GOPR, która mieści się przy ul. Olimpijskiej, w pobliżu wejścia na czerwony szlak prowadzący do Kotła Łomniczki.


Nowa stacja Ratunkowa to dostosowany do potrzeb ratowników dwukondygnacyjny budynek zaprojektowany z myślą o pełnej funkcjonalności oraz wykończeniu pasującym do karkonoskiej architektury. Na parterze znajdują się m.in. obszerne garaże i magazyny, ambulatorium i dyżurka z częścią socjalną. Na piętrze urządzone zostały cztery pokoje dla ratowników, sala wykładowa, siłownia oraz biuro.

 

W bazie stacjonować będzie karetka i zespół Pogotowia Ratunkowego, dzięki czemu pomoc dla mieszkańców i turystów przyjedzie znacznie szybciej.

 

Budowa nowej stacji GOPR w Karpaczu kosztowała 6 milionów złotych, działkę pod jej budowę przekazał samorząd Karpacza.

 

Źródło: karpacz.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: