sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Brązowy medal na Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin
2023-05-30 12:57

W dniach 20-21 maja br. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Paulina Drabik, zawodniczka dzierżoniowskiego Klubu Karate Kyokushin w brawurowym stylu wywalczyła 3. miejsce.


Na matach w hali wrocławskiego AWF-u walczyło w sumie 740 zawodników z 26 krajów. Mistrzostwa rozegrano w konkurencjach kata, team kata, kumite semi kontakt (-18 lat) oraz kumite full kontakt seniorów i masters. Sędzią głównym zawodów był sekretarz światowej Organizacji Karate, shihan Katsuhito Gorai 7 dan, a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec 6 dan.

 

Dzierżoniowski klub karate i Polskę reprezentowali w konkurencji kata Paulina Drabik oraz Tomasz Staściuk. Paulina rzutem na taśmę zakwalifikowała się do finałowej szóstki, a w finale zaprezentowała się świetnie awansując o trzy pozycje i zajmując 3. miejsce. To ogromny sukces i niedosyt zarazem, bo do zwycięstwa i wyższego stopnia podium zabrakło Paulinie 0,1 punktu. Tomek spośród 32 uczestników w swojej kategorii uplasował się w 10. ze stratą 0,5 punktu aby awansować do finałowej rundy.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: