sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Park Miejski w Bielawie wylęgarnią małych biznesów
2023-07-14 12:54

Od początku obecnej kadencji samorządu, podejmowane są działania, które mają przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności bielawskiego Parku Miejskiego. W latach 2019 - 2020 uruchomiona została tu kawiarenka pn. EKO Cafe, dokonano szeregu nowych nasadzeń, a także wybudowane zostało Miasteczko Ruchu Drogowego.


Z kolei w 2021 r., pojawiły się tężnia i lodowisko plenerowe, a dla miłośników aktywnego wypoczynku, przy kawiarence uruchomiona została wypożyczalnia rowerów, hulajnóg elektrycznych i gokartów. Wszystkie wyżej wymienione przedsięwzięcia finansowane były ze środków własnych Gminy, a część z nich pozwoliła na częściowy zwrot poniesionych nakładów z tytułu osiąganych przychodów.

 

W kwietniu 2023 r. podpisana została umowa dzierżawy gruntu, położonego w pobliżu parkowego placu zabaw, na którym uruchomiona została wypożyczalnia elektrycznych autek dla dzieci. Na inwestycję, wzbogacającą ofertę rekreacyjną Parku Miejskiego, zdecydował się lokalny przedsiębiorca, który za dzierżawioną nieruchomość o pow. 10 m2 co miesiąc wpłaca do kasy miejskiej 180,46 zł.

 

Tym razem na rozszerzenie parkowej oferty zdecydowała się mieszkanka Gminy Świdnica, która w okresie 1.VII. - 31.VIII. br. zamierza wykonywać zaplatane kolorowe warkoczyki oraz brokatowe tatuaże. Podobna działalność biznesowa jest bardzo popularna w miejscowościach nadmorskich, gdzie stoiska rozkładane są na plażach, deptakach i promenadach. Widać więc, że Bielawa powoli zaczyna być postrzegana jako miejsce z dużym potencjałem dla szeroko rozumianych komercyjnych usług turystycznych.

 

Za dzierżawioną nieruchomość o pow. 4 m2 nowy przedsiębiorca co miesiąc wpłacać będzie do kasy miejskiej 72,19 zł. Kwota ta nie jest wygórowana i powinna zachęcić inne podmioty gospodarcze do kolejnych kreatywnych pomysłów biznesowych, na których będzie można osiągnąć nadwyżkę finansową. Wolnego miejsca w bielawskim parku jest jeszcze bardzo dużo.

 

Działanie to jest zgodne z celem strategicznym nr 1, zapisanym w Strategii Rozwoju Gminy, pn. "Bielawa miastem przedsiębiorczym". W jego ramach zdefiniowano cel operacyjny nr 1.2. "Rozwój przedsiębiorczości mieszkańców i lokalnego biznesu".

 

Źródło: um.bielawa.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: