sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Walcz z kleszczem - darmowe szczepienia
2023-09-22 11:42

W imieniu Stowarzyszenia „Tworzymy” oraz Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej Maciej Żerebecki zapraszamy do udziału w realizacji projektu „Walcz z kleszczem!” w ramach, którego proponujemy darmowe szczepienia przeciw Kleszczowemu Zapaleniu Mózgowemu dla osób pracujących.


Projekt „Walcz z kleszczem!” RPDS.08.07.00-02-0006/20 skierowany jest do pracujących mieszkańców z terenów najbardziej zagrożonych zachorowaniem na choroby odkleszczowe (borelioza z Lyme oraz kleszczowe zapalenie mózgowe) w tym do osób zamieszkujących powiaty: kłodzki, wałbrzyski, lubański, wołowski, karkonoski i kamiennogórski oraz miasta Jelenia Góra i Wałbrzych. Analiza sytuacji epidemiologicznej chorób odkleszczowych w Polsce wskazuje na wzrost zagrożenia tymi chorobami.

 

Udział w projekcie dla osób zainteresowanych jest bezpłatny i obejmuje:
• profilaktykę informacyjno - edukacyjną mającą na celu zwiększenie poziomu wiedzy na temat chorób odkleszczowych oraz zapobieganiu zakażeniom,
• konsultację lekarską kwalifikującą uczestnika projektu do szczepienia, która określi stan zdrowia oraz możliwość przyjęcia szczepionki we wskazanym punkcie (szczepienia odbywają się w lokalnych przychodniach).
• działania informujące o dacie wykonania zalecanych dawek szczepionki,
• dwa szczepienia.

 

Źródło: boguszow-gorce.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: