Czy wiecie, że zaledwie 6 km w linii prostej z wałbrzyskiego Rynku, znajduje się jeden z najbardziej stromych stoków narciarskich w Polsce? Górny odcinek trasy na Dzikowcu, to niemal 60% nachylenia stoku i choć do jego uruchomienia potrzeba sporej ilości śniegu, to wśród narciarzy zyskał sobie miano kultowego.
W odległości do godziny jazdy z centrum miasta znajduje się kilkanaście innych miejsc, gdzie przy dobrych warunkach można fajnie spędzić czas na nartach lub desce. Poniżej kilka propozycji:
15 min Dzikowiec/ Boguszów-Gorce
15 min Przełęcz Trzech Dolin przy schronisku Andrzejówka
17 min Czarodziejska Góra/ Jedlina Zdrój
25 min Rzeczka
28 min Sokolec
37 min Teplice nad Metuji
40 min Janovicky
43 min Police nad Metuji
46 min Przygórze
50 min Czarnów Ski
50 min Machov
51 min Radvanice
57 min Mała Upa
58 min Petrikovice
Aktualnie otwarte są ośrodki w Boguszowie-Gorcach Ośrodek Góra Dzikowiec w Boguszowie-Gorcach oraz Superstacja Czarnów-SKI Stacja Narciarska. Przy schronisku Schronisko PTTK Andrzejówka można pozjeżdżać na sankach.
Dla amatorów narciarstwa biegowego również znajdzie się kilka propozycji: ośrodek biathlonowy w Czarnym Borze, trasy biegowe w Sokołowsku, trasy biegowe na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju, trasy biegowe w Górach Sowich, czy we wspomnianych już wyżej Janovickach/Głuszycy Górnej.
Źródło: miastozwidokami.pl
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej28 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu o charakterze charytatywnym i edukacyjnym. Na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach policjanci wsparli inicjatywę „Bieg dla autyzmu”, której celem było promowanie świadomości na temat spektrum autyzmu oraz integracja lokalnej społeczności wokół ważnych wartości, takich jak empatia, zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.
czytaj więcejPolicjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej