sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
WzMOCnij swoje otoczenie
2024-07-10 10:18

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. Kopernika w Boguszowie – Gorcach została jednym z laureatów kolejnej edycji programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A grantowi w wysokości 24 tys. złotych w naszej szkole zrealizujemy projekt edukacyjny „ Alternatywne źródła energii – korzystne dla środowiska i oszczędne dla portfela” skierowany do uczniów naszej szkoły oraz lokalnej społeczności.


Celem projektu jest połączenie wiedzy z zakresu wykorzystania alternatywnych źródeł energii i ich wpływu na środowisko naturalne ( fotowoltaika, elektrownie wiatrowe, pompy ciepła itp. ) z matematycznymi umiejętnościami przeliczenia korzyści finansowych wynikających z wykorzystania takich źródeł.

 

W ramach realizacji projektu, przeprowadzimy warsztaty dla uczniów klas 3-8 oraz dla ich rodziców – mieszkańców gminy. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się miedzy innymi jak działają alternatywne źródła ciepła i jaki mają wpływ na środowisko naturalne. Rozwiną także swoje umiejętności matematyczne, przeliczając kubaturę pomieszczeń, wyliczając średnie zużycie energii elektrycznej, przeliczając ilość paneli fotowoltaicznych, moc elektrowni wiatrowej czy pompy ciepła do ogrzania domu/ mieszkania o konkretnej powierzchni. Przeprowadzą także obserwacje środowiskowe. Zajęcia zostaną wzbogacone o wykorzystanie pomocy dydaktycznych zakupionych w gramach otrzymanego grantu takich jak między innymi: przenośny zestaw fotowoltaiczny, słoneczny ogrzewacz wody, mierniki parametrów środowiskowych, stacje pogody, monitor interaktywny z laptopem oraz obudową metodyczną. Uczestnicy poznają sposoby oszczędzania energii elektrycznej i cieplnej oraz praktyczne metody działań wspierających ochronę środowiska.

 

Program „Wzmocnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochrona środowiska.

 

Szczegółowe informacje o programie i jego organizatorze dostępne są na stronach internetowych:

wzmocnijotoczenie.pl oraz energetycznykompas.pl

 

boguszow-gorce.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: