sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Świebodzickie przedszkolaki uczą się zdrowo odżywiać
2011-02-23 16:59

Jak dbać o zdrowie -podpowiadają dzieci z Przedszkola Nr 2 w Świebodzicach
"Jem warzywa, jem jarzyny - jestem zdrowy, mądry, silny!"


Pod tym hasłem dzieci z grupy "Gumisie" w Publicznym Przedszkolu Nr. 2 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęły piątkowy dzień w przedszkolu (11.02.2011r.).
Wspólnymi siłami, z pomocą pań z grupy, wykonały zdrową sałatkę jarzynową z przygotowanych wcześniej produktów. Dzieci, przy użyciu plastikowych nożyków i deseczek, mogły wykazać się swoimi zdolnościami i umiejętnościami w pracach kuchennych. Kroiły, szatkowały, mieszały składniki, przyprawiały i na sam koniec - degustowały własnoręcznie sporządzoną sałatkę.
Zajęcia upłynęły w atmosferze skupienia i współpracy, nie zabrakło również uśmiechu na twarzy, zabawy i dumy z własnego dzieła.
Zaplanowane działania miały na celu promocję zdrowego stylu życia, wdrażanie nawyków zdrowego odżywiania, inspirowanie dzieci do różnorodnych działań na rzecz promocji zdrowia, czyli po prostu przekonanie dzieci, że codzienne jedzenie warzyw i jarzyn jest ważne i zdrowe.
Dzieci pilnie przestrzegały podstawowych zasad obowiązujących podczas przygotowywania posiłków i same zauważyły jaką ciężką i czasochłonną pracę wykonują kucharki i kucharze.

 

źródło: swiebodzice.pl/ekoedukacja/Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: