sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Świńska Grypa
2009-11-25 15:46

O grypie wywołanej wirusem A/H1N1 coraz głośniej, lekarze i naukowcy obawiają się pandemii jednocześnie uspokajając, że naprawdę proste środki higieny takie jak częste mycie rąk czy dezynfekcja są skutecznymi sposobami na ochronę przed wirusem.
 


Świńska grypą nie można zarazić się jedząc mięso wieprzowe – usmażone, ugotowanie czy upieczone mięso jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka, zarazić można się tylko i wyłącznie bezpośrednio od zarażonych ludzi lub zwierząt. Mimo że objawy świńskiej grypy są bardzo podobne do objawów grypy sezonowej wirusy na tyle różną się od siebie , że szczepionka na zwykłą grypę nie uchroni nas przed wirusem A/H1N1. Warto więc stosować się do zaleceń lekarzy i po prostu przestrzegać podstawowych zasad higieny.
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: