sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rekordowy kontrakt dla przychodni w Świebodzicach
2009-02-16 10:09

Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach, największa przychodnia w mieście, ma w tym roku wyjątkowo wysoki kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie porad specjalistycznych. Na 13 poradni specjalistycznych samorządowa przychodnia dostała aż 1,5 mln zł, to o ponad połowę więcej, niż w roku ubiegłym.
To oznacza większy dostęp do lekarzy specjalistów dla mieszkańców miasta.


- Praktycznie wszystkie trzynaście poradni będzie mogło udzielić więcej świadczeń, co poprawi dostępność pacjentów do lekarzy specjalistów, a wiemy wszyscy, że właśnie na tego typu świadczeniach najbardziej zależy chorym - mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - Bardzo cieszy mnie fakt, że mamy kardiologię w pełnym wymiarze, a w zeszłym roku były z tym pewne problemy. Można chyba śmiało powiedzieć, że w tej chwili miejska przychodnia ma najbogatszą ofertę jeśli chodzi o specjalistkę.

 

Świebodzicka przychodnia jest jednym z nielicznych w regionie ośrodków zdrowia, prowadzonych przez samorząd. Finansowo i organizacyjnie daje sobie świetnie radę. Od dwóch lat wiele się tu inwestuje, trwają remonty poprawiające komfort przyjęć pacjentów, pojawia się też lepszy sprzęt. W dodatku gmina nie dokłada do funkcjonowania przychodni ani złotówki.Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w ŚwiebodzicachWróć
dodaj komentarz | Komentarze: