Miejski Ośrodek Zdrowia w Świebodzicach, największa przychodnia w mieście, ma w tym roku wyjątkowo wysoki kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie porad specjalistycznych. Na 13 poradni specjalistycznych samorządowa przychodnia dostała aż 1,5 mln zł, to o ponad połowę więcej, niż w roku ubiegłym.
To oznacza większy dostęp do lekarzy specjalistów dla mieszkańców miasta.
- Praktycznie wszystkie trzynaście poradni będzie mogło udzielić więcej świadczeń, co poprawi dostępność pacjentów do lekarzy specjalistów, a wiemy wszyscy, że właśnie na tego typu świadczeniach najbardziej zależy chorym - mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic. - Bardzo cieszy mnie fakt, że mamy kardiologię w pełnym wymiarze, a w zeszłym roku były z tym pewne problemy. Można chyba śmiało powiedzieć, że w tej chwili miejska przychodnia ma najbogatszą ofertę jeśli chodzi o specjalistkę.
Świebodzicka przychodnia jest jednym z nielicznych w regionie ośrodków zdrowia, prowadzonych przez samorząd. Finansowo i organizacyjnie daje sobie świetnie radę. Od dwóch lat wiele się tu inwestuje, trwają remonty poprawiające komfort przyjęć pacjentów, pojawia się też lepszy sprzęt. W dodatku gmina nie dokłada do funkcjonowania przychodni ani złotówki.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach
W dzisiejszych czasach, gdy życie staje się coraz bardziej intensywne, a tempo codziennych obowiązków nieustannie rośnie, często w głowach wielu osób, których rodzice z roku na rok stają się coraz mniej samodzielni, pojawia się pytanie, jak zapewnić im odpowiednią opiekę, aby nie czuli się pozostawieni samym sobie.
Z troski o komfort i bezpieczeństwo bliskich często poszukujemy alternatyw, które pozwolą zapewnić starszym osobom godne życie, pełne szacunku i ciepła, kiedy my - zapracowani, zajęci pracą i rodziną, często sami nie w pełni zdrowia i sił, nie możemy zamieszkać z rodzicami i zapewnić im wystarczającej opieki, uwagi i czasu. Coraz częściej mówi się o domach opieki, które wbrew obiegowym opiniom, nie są miejscami odizolowanymi od życia, lecz przestrzeniami, gdzie seniorzy mogą czuć się pełnoprawnymi członkami społeczności. Takie ośrodki oferują opiekę medyczną, bogatą ofertę zajęć rehabilitacyjnych, towarzyskich, a także przestrzeń do rozwoju osobistego.
Warto więc zastanowić się, jakie rozwiązania będą najlepsze dla naszych bliskich, aby mogli cieszyć się spokojem i bezpieczeństwem w okresie "Jesieni Życia".
W naszym regionie jednym z miejsc łączących nowoczesne podejście do opieki z domową atmosferą, jest Dom Seniora JANTAR.
Miłośnicy biegów ultra oraz nocnych wyzwań mogą już zacierać ręce! 35. edycja Sudeckiej Setki – na BIS! oraz 28. Nocny Maraton Górski odbędą się w nocy z 27 na 28 czerwca 2025 roku w Boguszowie-Gorcach. To jedno z najbardziej wymagających i prestiżowych wydarzeń biegowych w Polsce, które co roku przyciąga zarówno doświadczonych ultramaratończyków, jak i ambitnych amatorów.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Zdrowie dla Regionu pt. „Wiele dróg, jeden cel - zdrowie”, która odbędzie się 8-9 maja br. w formule online.
czytaj więcej8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcejZapraszamy do Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia ul. Ozimska 72A na konsultacje i badania wzroku z okazji Dnia Kobiet w piątek 7 marca 2025 r. w godzinach 10.00-14.00.
Schorzenie narządu wzroku w ostatnich czasach jest chorobą cywilizacyjną. Pracujemy dużo przy komputerze, oglądamy telewizję, przebywamy długi czas przy sztucznym oświetleniu. Wszystkie te czynniki powodują, że nasz wzrok pogarsza się.