sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Prywatne centrum radioterapii w Wałbrzychu
2009-02-13 09:38

W ciągu 10 miesięcy za kwotę 55 milionów złotych powstało w Wałbrzychu pierwsze w Polsce prywatne centrum radioterapii. Ośrodek, wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Zlokalizowano go na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Centrum uruchomił międzynarodowy koncern medyczny Euromedic Onkoterapia.


Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu to odpowiedź na trudną sytuację polskich pacjentów z chorobą nowotworową. Według Światowej organizacji Zdrowia /WHO/ w Polsce brakuje co najmniej 10 ośrodków radioterapii. Co czwarta istniejąca placówka, wg tych samych ba-dań, dysponuje sprzętem technologicznie przestarzałym, eksploatowanym dłużej niż 10 lat. To plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej. Brak dostępu pacjentów do no-woczesnych placówek radioterapeutycznych powoduje, że czas oczekiwania na to leczenie sięga 3 miesięcy. Dla wielu chorych oznacza to mniejsze szanse na wygranie z chorobą nowotworową. Na terenie Dolnego Śląska możemy od dziś mówić o tej sytuacji w czasie przeszłym, właśnie dzięki Centrum Radioterapii w Wałbrzychu – specjaliści mówią o skróceniu czasu oczekiwania na leczenie do 3 tygodni. Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu każdego roku jest w stanie pomóc ponad 2.000 pacjentów onkologicznych. Co niezmiernie ważne - wbrew obiegowym opiniom, że w prywatnej służbie zdrowia wszyscy płacą – w Międzynarodowym Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu, pacjenci NIE płacą za leczenie - jest ono w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na uruchomienie Centrum nie wydano też ani jednej złotówki ze środków publicznych.

 

(ara) / regionalnatv.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: