sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Bezpłatne porady psychologa w Świdnicy
2009-02-17 10:26

Od poniedziałku, 16 lutego Świdniczanie mogą bezpłatnie korzystać z pomocy psychologa. „Niebieski poniedziałek”, bo tak nazywa się akcja, będzie prowadzony w Komendzie Powiatowej Policji ...
... w Świdnicy (budynek ul. Ofiar Oświęcimskich 15). Pomoc psychologiczną finansuje miasto Świdnica. Na ten cel w 2009 r. przeznaczy blisko 8,9 tys. zł.
Psycholog Jolanta Jadowska będzie dyżurować w każdy poniedziałek w godz. 16.00-19.00. Na wsparcie mogą liczyć osoby, które są w kryzysie psychicznym, potrzebują pomocy psychologicznej w związku z tym, że stały się ofiarami przemocy, czy też przestępstwa.


„Niebieski poniedziałek” to jeden z elementów porozumienia trójstronnego, które w październiku 2008 r. pod patronatem prezydenta Świdnicy, Wojciecha Murdzka zawarli szefowie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej.
Powód?
– Wszystkie osoby, które niosą pomoc ofiarom przemocy muszą skuteczniej reagować i być bardziej obecne wśród rodzin. Szczególną uwagę musimy zwrócić na najbardziej bezbronnych czyli dzieci, seniorów oraz osoby niepełnosprawne – tłumaczy Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy. Sygnatariusze porozumienia zobowiązali się m.in. do współdziałania, by stale diagnozować zjawiska przemocy w rodzinie oraz udzielać profesjonalnej pomocy.

 

Źródło: um.swidnica.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: