sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Intermarche zadba o zdrowie Świebodziczan
2009-06-03 22:28

Dwie akcje prozdrowotne odbędą się w najbliższym czasie na parkingu Intermarche w Świebodzicach. Już w najbliższą sobotę, 6 czerwca, od godz. 10.00 do 14.00 będzie można oddać krew w specjalnym ambulansie PCK, który stanie przed supermarketem przy ul. Jeleniogórskiej 21. Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji powinny być zdrowe i pełnoletnie oraz powinny mieć przy sobie dowód osobisty.
Podczas akcji odbędzie się także pokaz sprzętu gaśniczego oraz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej; swoje umiejętności zaprezentują także zawodnicy Klubu Sportowego "FIGHTER".


A w dniach 15-17 czerwca przeprowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne. Przez trzy dni na parkingu przed Intermarche stacjonował będzie mammobus. Akcja skierowana jest do mieszkanek Świebodzic w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanego takiego badania.

 

Aby umówić się na wizytę, wystarczy zarejestrować się telefonicznie pod numerem: 074 854 75 23 lub osobiście, w kasie głównej supermarketu. Pacjentki będą rejestrowane na konkretną godzinę. Na badanie należy zabrać dowód osobisty oraz aktualne ubezpieczenie. Jeśli któraś z pań nie spełnia kryteriów wiekowych, a chciałaby wykonać badanie, będzie można to zrobić odpłatnie - koszt to 80 zł.
Organizatorem akcji są: Fundacja Muszkieterów oraz Fundacja "Diagnostyk" z Zielonej Góry.

 

Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: