Dwie akcje prozdrowotne odbędą się w najbliższym czasie na parkingu Intermarche w Świebodzicach. Już w najbliższą sobotę, 6 czerwca, od godz. 10.00 do 14.00 będzie można oddać krew w specjalnym ambulansie PCK, który stanie przed supermarketem przy ul. Jeleniogórskiej 21. Osoby chętne do wzięcia udziału w akcji powinny być zdrowe i pełnoletnie oraz powinny mieć przy sobie dowód osobisty.
Podczas akcji odbędzie się także pokaz sprzętu gaśniczego oraz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu Straży Pożarnej; swoje umiejętności zaprezentują także zawodnicy Klubu Sportowego "FIGHTER".
A w dniach 15-17 czerwca przeprowadzone będą bezpłatne badania mammograficzne. Przez trzy dni na parkingu przed Intermarche stacjonował będzie mammobus. Akcja skierowana jest do mieszkanek Świebodzic w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonywanego takiego badania.
Aby umówić się na wizytę, wystarczy zarejestrować się telefonicznie pod numerem: 074 854 75 23 lub osobiście, w kasie głównej supermarketu. Pacjentki będą rejestrowane na konkretną godzinę. Na badanie należy zabrać dowód osobisty oraz aktualne ubezpieczenie. Jeśli któraś z pań nie spełnia kryteriów wiekowych, a chciałaby wykonać badanie, będzie można to zrobić odpłatnie - koszt to 80 zł.
Organizatorem akcji są: Fundacja Muszkieterów oraz Fundacja "Diagnostyk" z Zielonej Góry.
Agnieszka Bielawska-Pękala
Rzecznik prasowy
UM w Świebodzicach
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej28 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu o charakterze charytatywnym i edukacyjnym. Na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach policjanci wsparli inicjatywę „Bieg dla autyzmu”, której celem było promowanie świadomości na temat spektrum autyzmu oraz integracja lokalnej społeczności wokół ważnych wartości, takich jak empatia, zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.
czytaj więcejPolicjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej